Studentų gyvenimą išbandę gabiausi Kauno vaikai atsiėmė savo „diplomus“ – Puslapis 2 – Kas vyksta Kaune

Studentų gyvenimą išbandę gabiausi Kauno vaikai atsiėmė savo „diplomus“

Kaunas.lt nuotr.

Šiemet beveik pusketvirto šimto 3–10 klasių mokinių Kaune švęs dvigubą mokslo metų pabaigą. Jie žinių bagažą pildė ne tik įprastose pamokose, bet ir Kauno savivaldybės projekte – Itin gabių mokinių ugdymo programoje. Vaikai išbandė studentų batus, išklausę specialiai jiems parengtas paskaitas aukštojo mokslo įstaigose ir teatruose. KTU „Santakos“ slėnyje surengtoje šventėje mokiniams įteikti programos kurso baigimo pažymėjimai.

Nuo menų iki tiksliųjų mokslų

„Gyvenimas susideda ne vien iš tiksliųjų mokslų: matematikos, fizikos, chemijos ar gamtos dalykų. Menas, net ir matematikoje, skatina kūrybiškumą. Kai žmonės yra kūrybingi, jie gali pasiekti kitokių, geresnių rezultatų“, – pasakojo programos partneris ir Kauno valstybinio muzikinio teatro vadovas Benjaminas Želvys.

Kaip skelbia Kauno miesto savivaldybė, ištisus metus jaunuoliai drauge su šimtu universitetų dėstytojų, teatro ir meno edukatorių integraliai derino skirtingas kryptis: matematiką, gamtos, socialinius, humanitarinius mokslus bei sportą ir menus. Mokomieji dalykai apėmė psichologiją, biochemiją, komunikaciją ir kalbas, vaiko teises, ekonomiką, politologiją, kibernetinį saugumą ir daugelį kitų. Tuo pačiu dėmesys skirtas vaikų asmenybiniams gebėjimams ugdyti.

Į KTU „Santakos“ slėnį sukviesti gabiausi Kauno mokiniai atšventė finišo tiesiąją – mokslo metų pabaigą Tarpdisciplininėje itin gabių vaikų programoje. 326 vaikams įteikti mokymosi pasiekimų pažymėjimai.

Moksleiviams šventinę nuotaiką kūrė Kauno Aleksandro Kačanausko muzikos mokyklos estradinio dainavimo skyriaus vokalinės grupės „LDo“, „Super team“ bei solistė Vakarė Bivainytė su populiariais muzikos kūriniais ir simboline daina ukrainiečių kalba.

Augimas kartu

„Vaikų dėka miesto savivaldybė, visi universitetai, teatrai bei daugybė žmonių tapo viena šeima. Visiems jiems rūpi ateitis, kuri be švietimo ir talentingų žmonių – sunkiai įsivaizduojama“, – kalbėjo Kauno technologijos universiteto rektorius prof. dr. Eugenijus Valatka.

Rektorius padėkojo jauniesiems auklėtiniams, programos kūrėjams, edukatoriams ir pakvietė švęsti universitetų metus. Būtent Kaune prieš 100 metų įkurtas Lietuvos universitetas, šalies aukštojo mokslo įstaigų pirmtakas. Čia užaugo ne viena akademinės bendruomenės karta, todėl simboliška, kad jie dabar vieningai ugdo savo įpėdinius.

Tarpdisciplininėje itin gabių vaikų programoje edukatoriais dirba patyrę lektoriai iš Kauno technologijos, Lietuvos sveikatos mokslų, Lietuvos sporto, Mykolo Romerio, Vilniaus universitetų bei Vilniaus dailės akademijos. Meno sritį kuruoja scenos profesionalai iš Nacionalinio Kauno dramos ir Kauno valstybinio muzikinio teatrų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA