Č. Kudabos premija įteikta Kauno muziejininkei L. Marmaitei - Kas vyksta Kaune

Č. Kudabos premija įteikta Kauno muziejininkei L. Marmaitei

BNS 2022/06/05 15:57
Lietuvos aplinkos ministerijos nuotr.

Sekmadienį, minint Pasaulinę aplinkos dieną Šiųmetinė Česlovo Kudabos premija įteikta Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus Lankytojų aptarnavimo ir informavimo skyriaus vedėjai Linai Marmaitei.

Kaip pranešė Aplinkos ministerija, kasmetinė jos įsteigta premija Kauno muziejininkei įteikta už svarų indėlį į gamtosauginio formaliojo ir neformaliojo švietimo plėtrą, leidybinę ir organizacinę veiklą.

Anot aplinkos ministro Simono Gentvilo, geografo ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo akto signataro Č. Kudabos gyvenimas buvo ne tik nenuilstantis darbas tiriant Lietuvos reljefą – jis apėmė ir tūkstantį publicistinių straipsnių aplinkosaugos, švietimo, kultūros temomis siekiant, „kad viskas išliktų dėl vaikų ir anūkų: geresnė žemė, geresnė aplinka“.

„Šių metų premijos laureatė Lina Marmaitė – šimtų edukacijos programų vaikams autorė ir nenuilstanti bitelė, kasdien šviečianti vaikus apie gyvūnijos pasaulį, tikrasis Česlovo Kudabos idėjų atliepėjas“, – sveikindamas laureatę sakė ministras.

„Kiek save atsimenu, visada domėjausi gamta. Pabaigusi studijas save ir savo žinias atidaviau vaikams. Galvoju, kad žinių niekada nebūna per daug. Mokausi dabar ir mokau jaunąją kartą. Džiaugiuosi, kad galiu dirbti šį darbą. Dirbau, dirbu ir, kiek galėsiu, dirbsiu,“ – sako Lina Marmaitė.

L. Marmaitei dirbant Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje, 2015-aisiais pagal jos projektą įrengta unikali gamtinės aplinkos edukacinė klasė, o 2019-aisiais – dviejų klasių edukacinė erdvė, skirta vaikų ir moksleivių gamtamoksliniam ugdymui. Laureatė sukūrė 19 edukacinių programų, panaudodama autorines nuotraukas, sukūrė 10 klausimynų-užduočių.

Ji pati veda edukacinius užsiėmimus, ekskursijas ikimokyklinio amžiaus vaikams ir mokiniams, šeimoms, vaikams ir suaugusiems žmonėms, turintiems negalią. Taip pat organizuoja išvažiuojamąsias edukacijas į įvairių Lietuvos miestų ir rajonų mokyklas, priešmokyklines ugdymo įstaigas, įvairius renginius.

Buvusiame Lietuvos edukologijos universitete biologijos ir žemės ūkio pagrindų mokytojos specialybę įgijusi L. Marmaitė dirbo pedagoginį darbą šalies mokyklose, neformalaus ugdymo įstaigose.

Prieš ateidama į muziejų ji beveik 15 metų dirbo „Lututės“ leidykloje, redagavo, rašė straipsnius, ruošė medžiagą žurnalams „Medžiotojas ir medžioklė“, „Žurnalas apie gamtą“, rengė žurnalą vaikams apie gamtą „Lututė“.

Laureatė yra Lietuvos ornitologų, Lietuvos retųjų augalų pažinimo ir apsaugos klubų, Lietuvos gyvūnų globos ir Lietuvos laukinės gamtos fotografų „Naturephoto“ draugijų narė.

Aplinkos ministerijos Česlovo Kudabos premijai šiais metais buvo pasiūlyta 12 kandidatų, laimėtoją atrinko aplinkos ministro patarėjos komunikacijai Aistės Žilinskienės vadovaujama komisija. Premija skiriama kas dvejus metus, jos dydis – 3 tūkst. eurų.

Šią nuo 1998-ųjų skiriamą premiją yra pelnę gamtininkas, rašytojas Selemonas Paltanavičius, gamtininkas Ričardas Kazlauskas, buvęs Vilniaus universiteto Botanikos sodo direktorius Evaldas Navys, ornitologas Eugenijus Drobelis ir kiti mokslininkai bei visuomenininkai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA