Į Lietuvą sugrįžta „Baltic Pride“: finalinėje eisenoje važiuos su dešimt autobusų – Kas vyksta Kaune

Į Lietuvą sugrįžta „Baltic Pride“: finalinėje eisenoje važiuos su dešimt autobusų

BNS 2022/05/28 13:34
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Po savaitės sostinėje vyksiančių „Baltic Pride“ eitynių organizatoriai tiksi sulaukti 10 tūkst. dalyvių, išvengti galimų provokacijų. Visą savaitę truksiantį taikos ir lygybės festivalį užbaigs įspūdinga eisena Vilniaus gatvėmis.

„Tikiuosi, kad dalyvių bus tiek, kiek praėjusį kartą 2019 metais – 10 tūkst. žmonių. (…) 2019-ieji Vilniuje parodė, kad eitynės be incidentų yra įmanomos, tikiuosi, kad šie metai irgi bus tokie patys“, – BNS šią savaitę sakė Lietuvos gėjų lygos (LGL) vadovas Vladimiras Simonko.

Už LGBTIQ žmonių teises rengiamos eitynės vainikuos savaitę truksiantį festivalį, kurio pradžią paskelbs antradienį po sostinę važinėjantis „Vaivorykštės autobusas“.

Juo vyksiantys bendruomenės atstovai aplankys „Baltic Pride“ rėmėjus ir draugus, pavyzdžiui, Norvegijos, Vokietijos ambasadas, Vilniaus savivaldybę.

Dešimt muzikinių autobusų

V. Simonko teigimu, „Kablyje“, visą savaitę vyks įvairūs LGBTIQ bendruomenės renginiai: kūrybinės dirbtuvės, diskusijos, parodos bei kitos kultūrinės ir edukacinės veiklos.

„Festivalį vainikuos eisena. Su dešimt autobusų važiuosime nuo Bernardinų sodo per Lukiškių aikštę, pasuksim į J. Tumo-Vaižganto gatvę ir judėsim iki Baltojo tilto. Čia bus įrengta didžiulė scena, kur vyks koncertas“, – pasakojo LGL vadovas.

Kaip sako renginio organizatorius, šių metų „Baltic Pride“ šūkis yra „Eitynės už lygybę ir taiką“. „Tai bus leitmotyvas, kad mes solidarizuojamės su mūsų kaimynais ir su mūsų LGBT bendruomene Ukrainoje“, – kalbėjo jis.

Pasak V. Simonko, nors Lietuvoje pastaruoju metu ypač aktualus LGBT bendruomenės partnerystės klausimas, renginio tema turi atitikti ir kitų Baltijos šalių dalyvių interesus.

„Lūkesčiai turi būti suformuoti bendri, kurie tiktų ir mūsų partneriams iš Latvijos ir Estijos“, – sakė LGL vadovas.

Prašymų kitoms akcijoms negauta

Kaip BNS sakė Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas, leidimas šiam renginiui išduotas prieš metus.

„Kol kas prašymų tokiems renginiams, kurie būtų nukreipti prieš eitynes, nesame gavę: nei protestams, nei koncertams, nei renginiams. Bet dar yra nemažai laiko“, – teigė politikas.

„Natūralu, kad kažkokie kiti renginiai mieste gali vykti, bet mes darysime viską, kad tie maršrutai nepersipintų“, – pridūrė jis.

Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis BNS nurodė, kad pareigūnai šiuo metu stebi elektroninę erdvę, socialinius tinklus, analizuoja kitą informaciją.

„Rengiamas viešosios tvarkos užtikrinimo planas, vyksta dialogas su renginio organizatoriais. Policija pasirengusi užtikrinti viešąją tvarką ir tikisi dalyvių bei žiūrovų supratingumo“, – sakė policijos atstovas.

Pastarąjį kartą sostinės centre „Baltic Pride“ vyko 2019 metais, tuomet incidentų policija nefiksavo. Kaune LGBTIQ eitynės pirmąkart surengtos pernai rugsėjį.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA