Kaune po atviru dangumi pasirodys ilgiausia meno galerija – Kas vyksta Kaune

Kaune po atviru dangumi pasirodys ilgiausia meno galerija

Dan Perjovschi piešinys / J. Petronio nuotr.

Birželio 1-ąją Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) pradeda įgyvendinti vienos ilgiausių Baltijos šalyse meno galerijos „No-Fly Zone“ po atviru dangumi idėją, kurios tikslas komunikuoti laisvę ir karo brutalumą. Iniciatyvą kuruoja tarptautinio kongreso „CoHappiness. Rewilding & Rethinking“, kuris yra „Kaunas 2022“ programos dalis, organizatoriai.

Siekiant išreikšti solidarumą su ukrainiečių tauta, pirmąją vasaros dieną startuos kviestinių menininkų gyvas piešimas po atviru dangumi Kaune įsikursiančioje meno galerijoje „No-Fly Zone“ (Lakūnų pl.). Rusijai vykdant žmonių genocidą Ukrainoje, o pasauliui vis labiau susitaikant su karo šioje šalyje mintimi, kongresas „CoHappiness“ ir Kijevo meno galerija „Karas Gallery“ inicijuodami galerijos įkūrimą tikisi dar kartą atkreipti pasaulio dėmesį į brutalius karo veiksmus, kurie vidury Europos vyksta XXI a.

Kaip rašoma VDU pranešime žiniasklaidai, 1 km ilgio galerija „No-Fly Zone“ po atviru dangumi įsikurs simbolinėje buvusioje karinės aviacijos teritorijoje Aleksote, Kaune. Galeriją kurs vietos, užsienio ir Ukrainos menininkai bei ukrainiečių bendruomenės. Jėgas apjungs tiek profesionalūs menininkai, tiek į Lietuvą pasitraukę ukrainiečių šeimos su vaikais, juos įtraukiant į gatvės meno edukacijas.

Kongreso dienomis savo patirtis ant sienos gyvai fiksuos menininkės iš Ukrainos: Marija Oscpischeva, Mariko Gelman, taip pat pop meno kūrėjas iš JAV, Los Andželo, Scott Hattox. Savo vizualųjį žodį dėl karo Ukrainoje tars ir Nomedos bei Gedimino Urbonų kuruojama dirbtinio intelekto vaizduotė „Baby Aleksa“, kurios darbą ant sienos perkels gyvos grafikos kūrėjas Tadas Šimkus. Gyvas piešimas vyks iki birželio 3-osios.

Galerijos „No-Fly Zone“ dalimi taps ir atrinkti Ukrainos vaikų piešiniai. Birželio 1-ąją, tarptautinę vaikų gynimo dieną, VDU Botanikos sode vyks jų ir jų šeimų edukacinės piešimo dirbtuvės. Geriausius darbus ant sienos perkels gyvosios grafikos kūrėjai.

Gyvo piešimo veiksmą galima bus stebėti tiek gyvai, tiek transliaciją VDU Botanikos sode, kur vyks solidarus lietuvių ir ukrainiečių piknikas, organizuojamas kartu su „1K paramos fondu“. Šis piknikas – tai solidarumo akcija, kurioje kviečiami dalyvauti ukrainiečiai ir lietuviai. Ukrainos šeimos – mūsų visuomenės dalis. Pilnavertis bendruomeninis gyvenimas iš karo zonos pasitraukusioms mamos ir vaikams yra ypač svarbus siekiant palaikyti jų dvasią.

Dan Perjovschi piešinys / J. Petronio nuotr.

Todėl tarptautinę vaikų gynimo dieną vyksiančiame renginyje kviesime kurti šią bendrystę: Lietuvos restoranai vaišins ukrainiečius, o ukrainiečiai – lietuvius, vaikai dalyvaus įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse, edukacijose, šokio ir sporto užsiėmimuose, šunų terapijoje bei daugelyje kitų veiklų, suaugusieji jungsis į sutartinių ratą, dalyvaus paskaitose ir kituose užsiėmimuose.

Antras galerijos „No-Fly Zone“ kūrybos etapas numatomas liepos mėnesį.

Kovo 17 d. galerijos erdvėje jau įvyko pirmasis meninis pareiškimas – ant sienos buvo realizuoti tarptautiniu mastu pripažinto rumunų menininko Dan Perjovschi karo absurdiškumą liudijantys piešiniai.

Tarptautinis mokslo ir kūrybos kongresas „CoHappiness. Permąstant laimę“ („CoHappiness. Rewilding & Rethinking“), kuris vyks birželio 1-3 dienomis Kaune, aptars laimės prielaidas ir sąlygas šiais neramiais karo, sveikatos, ekologinių ir socialinių krizių laikais.

„No-Fly Zone“ galerijos po atviru dangumi kūrimo partneriai: tarptautinis projektas „T-Factor“ (partneriai KTU, KMS, VšĮ „Kauno tvirtovės parkas“), „Karas Gallery“ (Kijevas), Kauno Europos informacijos centras.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA