Lietuva Ukrainai perduos šarvuočių, sunkvežimių ir visureigių už 15,5 mln. eurų – Kas vyksta Kaune

Lietuva Ukrainai perduos šarvuočių, sunkvežimių ir visureigių už 15,5 mln. eurų

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė ruošia naują paramos Ukrainai siuntą. Toliau padedant atsilaikyti prieš Rusijos agresiją, Ukrainai bus perduodama 20 šarvuotų transporterių „M113“, 10 karinių sunkvežimių ir 10 išminavimo darbams naudojamų visureigių.

„Perduodame šarvuočius, kurių 200 vienetų Ukrainai perdavė JAV. Taip pat siunčiame Ukrainai reikalingus sunkvežimius ir visureigius. Mūsų ir sąjungininkų koordinuota parama yra lemiamas veiksnys Ukrainos pergalei, o po pergalės – ginant savo suverenumą. Lietuva pirmąją paramą ginkluote perdavė dar prieš karo pradžią, o dabar mąstome apie papildomą efektyvią ir ukrainiečiams kritiškai svarbią paramą toliau“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Pasak ministro, naujai ruošiamos siuntos Ukrainai vertė siekia apie 15,5 mln. eurų, rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Lietuva deda visas pastangas remdama Ukrainos valstybingumą ir nepriklausomybę, rėmė ir rems Ukrainą visomis įmanomomis priemonėmis, įskaitant karinę, finansinę, humanitarinę ir visą kitą reikiamą paramą.

Iki šiol Ukrainai suteikta Lietuvos karinė parama apima oro gynybos sistemas „Stinger“, prieštankinius ginklus, šarvines liemenes bei šalmus, 120 mm minosvaidžius, šaulių ginklus, amuniciją, termovizorius, dronus, antidronus, stebėjimo radarus. Iš viso Lietuvos iki šiol suteikta karinė parama Ukrainai siekia apie 100 mln. eurų.

Taip pat Lietuvoje jau pradėta mokyti ukrainiečius naudotis vakarietiška ginkluote. Balandžio pabaigoje Lietuvoje baigėsi pirmieji mokymai, kuriuose parengta 20 prieštankinių sistemų instruktorių.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA