Pradėta byla dėl privalomo darbuotojų testavimo karantino metu – Kas vyksta Kaune

Pradėta byla dėl privalomo darbuotojų testavimo karantino metu

BNS 2022/05/25 10:54
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Konstitucinis Teismas (KT) trečiadienį pradeda bylą, ar karantino metu kaip COVID-19 pandemijos valdymo priemonė galiojęs privalomas darbuotojų testavimas neprieštaravo Konstitucijai.

Grupės opozicinių parlamentarų prašymu KT žodinio proceso tvarka pradeda nagrinėti bylą dėl teisinio reguliavimo, kuris tam tikrų sričių darbuotojams numatė privalomą testavimą.

Opozicija į KT kreipėsi dėl Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo nuostatos, kad valstybės lygio ekstremaliosios situacijos ar karantino metu apribojimai darbe gali būti nustatomi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro sprendimais.

Pareiškėjai laikosi pozicijos, pagrindinių žmogaus teisių ir laisvių naudojimosi apribojimai turi būti reguliuojami tik įstatymais ir ribojimai dirbti negali būti nustatomi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro.

Į KT su prašymu įvertinti įstatymo nuostatos atitikimą Konstitucijai pernai balandį kreipėsi 34 opoziciniai Seimo nariai, daugiausiai iš „valstiečių“ frakcijos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA