Kauno „Akropolyje“ atidarytos Skandinavijos dienos leis nemokamai pakeliauti po Šiaurės šalis – Kas vyksta Kaune

Kauno „Akropolyje“ atidarytos Skandinavijos dienos leis nemokamai pakeliauti po Šiaurės šalis

Skandinavijos dienų atidarymas / Organizatorių nuotr.

Pirmadienį Kaune prasidėjo Skandinavijos dienų renginiai, neaplenkę ir prekybos centro Kauno „Akropolis“. Čia laikinosios sostinės ir Lietuvos sąsajos su Skandinavijos šalimis atskleidžiamos per šalies tarpukario diplomatui Jurgiui Savickiui dedikuotą parodą. Prekybos centro lankytojai taip pat gali virtualios realybės technologijų pagalba nusikelti į gražiausias Šiaurės šalių vietas ir pasigrožėti įspūdinga gamta.

J. Savickiui skirtos parodos atidaryme pirmadienį dalyvavo ambasadoriai iš Norvegijos, Švedijos, Danijos ir Suomijos bei kiti garbūs svečiai.

Kaip skelbia organizatoriai, Kauno „Akropolio“ trečiojo aukšto renginių aikštėje eksponuojamoje parodoje galima susipažinti su J. Savickio, kuris taip pat buvo rašytojas ir aktyvus visuomeninis veikėjas, gyvenimu. Parodos ekspozicijai panaudos J. Savickio anūko Raimondo Savickio asmeninio archyvo ir Lietuvos žurnalisto bei istorijos tyrinėtojo Viliaus Kavaliausko nuotraukos.

Kauno „Akropolyje“ kauniečiai ir miesto svečiai taip pat gali ne tik susipažinti su istorinėmis Lietuvos ir Skandinavijos šalių bendradarbiavimo ištakomis, bet ir pažinti nuostabią Šiaurės šalių gamtą. Tokią galimybę suteikia prekybos centro trečiojo aukšto parodų aikštėje įrengtos virtualios realybės stotelės, kurios leidžia pasinerti į virtualią kelionę po gražiausias Šiaurės šalių vietas.

Kiekviena stotelė su virtualios realybės akiniais bei ausinėmis yra dedikuota unikaliai Skandinavijos lokacijai. Prie stotelių įrengti informaciniai ženklai su šių vietų aprašymais ir trumpa jų istorija.

Dar viena Skandinavijos dienų programos dalis – ant Kauno „Akropolio“ antrojo aukšto tiltelio eksponuojama vaikų piešinių paroda „Undinėlė“. Ji dedikuota pagrindinei viso pasaulio vaikų pamėgto danų autoriaus Hanso Kristiano Andersono pasakos „Mažoji undinėlė“ personažei. Parodoje galima išvysti, kaip šią jūrų gyventoją įsivaizduoja ir kūrybiškai atvaizduoja Kauno vaikai.

„Skandinavijos dienos yra išties puiki proga artimiau susipažinti su Šiaurės šalimis ir jų kultūra, geriau suprasti Lietuvos ryšius su kitomis regiono valstybėmis. Tą padaryti kviečiame ir mūsų prekybos centro lankytojus, kurie Skandinavijos dienų metu galės praplėsti akiratį, sužinoti naujų dalykų bei pasisemti įkvėpimo ir, kartu su visu Kaunu, paminėti ilgametę Lietuvos ir Skandinavijos šalių draugystę“, – sako Kauno „Akropolio“ valdytoja Brigita Kuodytė.

Skandinavijos dienos Kaune minimos gegužės 23–29 dienomis. Jurgiui Savickiui skirta paroda prekybos centro trečiojo aukšto renginių erdvėje bus eksponuojama iki gegužės 27 dienos, o vaikų piešinių paroda „Undinėlė“ antrojo aukšto tiltelyje – iki birželio 20 d.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA