V. Adamkui iškilmingai įteiktas naujas Seimo apdovanojimas – Aleksandro Stulginskio žvaigždė – Kas vyksta Kaune

V. Adamkui iškilmingai įteiktas naujas Seimo apdovanojimas – Aleksandro Stulginskio žvaigždė

BNS 2022/05/17 11:30
V. Adamkui įteikta Aleksandro Stulginskio žvaigždė / DELFI nuotr.

Kadenciją baigusiam prezidentui Valdui Adamkui antradienį parlamente iškilmingai įteiktas naujas Seimo apdovanojimas – Aleksandro Stulginskio žvaigždė.

„Labai džiaugiuosi, kad pirmaisiais metais, kai toks apdovanojimas yra teikiamas, kad jis atitenka prezidentui Valdui Adamkui. (…) Jo indėlis į Lietuvos saugumą, į Lietuvos euroatlantinę integraciją yra didžiulis, jo neįmanoma pervertinti“, – prieš ceremoniją sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Ji teigė, kad karas Ukrainoje parodė Lietuvos narystės NATO ir Europos Sąjungoje svarbą.

Pasak V. Čmilytės-Nielsen, V. Adamkus savo pavyzdžiui rodo ir rodė, kaip veikia politinė kultūra, sustiprinta asmenybės žavesio, inteligentiškumo.

„Neabejoju taip pat, kad ir dėl Valdo Adamkaus politinės laikysenos per dvi prezidentines kadencijas ir po jų šiandien turime tiek sąmoningų vakarietiškos orientacijos piliečių valstybėje“, – teigė ji.

Šį apdovanojimą Seimas įsteigė 2020 metais. V. Adamkui šis ženklas skirtas už jo indėlį į derybas dėl stojimo į svarbiausias Vakarų pasaulio bendrijos institucijas – NATO ir Europos Sąjungą.

V. Adamkui įteikta Aleksandro Stulginskio žvaigždė / DELFI nuotr.

G. Nausėda apdovanojant V. Adamkų: jūs visada išlaikėte aukštą moralumo standartą

Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį Seime teikiant Aleksandro Stulginskio žvaigždės apdovanojimą V. Adamkui, pabrėžė jo aukštą moralumo standartą, rūpestį žmonėmis.

„Nuostabu, kad būdamas politikoje jūs visada išlikote žmogumi, jūs išlaikėte aukštą moralumo standartą, tikrai ne visiems tai pavyksta. Jums tai pavyko, pirmiausia jūs esate žmogus, kuris atjaučia, kuris supranta, kuris piktinasi dėl neteisybės, o tik vėliau esate tas, kuris rūpinasi bendruomeniniais visos valstybės reikalais“, – per ceremoniją Seime kalbėjo G. Nausėda.

Kalbėdamas apie kadenciją baigusį prezidentą V. Adamkų šalies vadovas teigė, kad ir pasitraukus į Vakarus jo visa veikla buvo nukreipta į tai, jog vieną dieną Lietuva bus laisva, pažymėjo jo nuopelnus prezidentavimo metu Lietuvai stojant į Europos Sąjungą, NATO.

„Prezidentas V. Adamkus, net ir pasitraukęs iš Lietuvos visą laiką liko Lietuvoje, visas jo gyvenimas, profesinė veikla buvo nukreipti į tai, kad vieną gražią dieną Lietuva bus laisva, tik galbūt tuo metu neįsivaizdavote, kad tapsite ir Lietuvos prezidentu ir tą savo kadenciją pakartojot“, – kalbėjo G. Nausėda.

„Matydamas jūsų jaunatvišką stotą aš tikrai džiaugiuosi ir esu tikras, kad ir toliau jūs būsite kartu su mumis visomis prasmėms, problemose, džiaugsmuose, ateities kontūrų brėžime, ir kuomet aš tai suprantu, man tampa gera, saugiau, ir aš linkiu jums, kad Lietuva dar galėtų labai ilgai džiaugtis jūsų visuomeniniu gyvenimu, nes jūsų visuomeninis gyvenimas yra pavyzdys kiekvienam iš mūsų“, – sakė prezidentas.

G. Nausėda ir V. Adamkus / DELFI nuotr.

V. Adamkus teigia gavęs vieną svarbiausių apdovanojimų savo gyvenime

V. Adamkus sakė laikąs tai vienu svarbiausių apdovanojimų savo gyvenime. „Dėkoju už garbingą apdovanojimą, kurį laikau vienu iš svarbiausių savo gyvenime“, – teigė jis.

V. Adamkus tvirtino esąs dėl to giliai sujaudintas. „Šis įvertinimas skiriamas už parlamentarizmo, demokratijos ir valstybingumo idėjų puoselėjimą. Jeigu mano darbai šiandienos piliečių akyse buvo būtent tokie, vadinasi, esame bendraminčiai“, – kalbėjo kadenciją baigęs prezidentas.

Jis tvirtino visą sąmoningą gyvenimą, pradedant paauglio dalyvavimu antinacinėje rezistencijoje ir baigiant šiandieniniais susitikimais su Lietuvos ir pasaulio žmonėmis, stengęsis dirbti savo valstybei.

„Visą gyvenimą visomis galimybėmis siekiau, kad Lietuva būtų laisva, demokratiška ir europietiška. Manau, kad panašūs rūpesčiai lydėjo ir Steigiamojo Seimo pirmininko Aleksandro Stulginskio darbus“, – teigė V. Adamkus.

Anot jo, būtent A. Stulginskio vadovaujamas Steigiamasis Seimas turėjo dirbti, kad Vasario 16-osios žodis – paskelbta nepriklausomybė – taptų kūnu.

„Praėjo daugiau nei šimtas metų, tačiau ši parlamentarizmo tradicija nenuvertėjo. Net atvirkščiai, kaip rodo šiandieniniai, įvykiai, laisvė, demokratija, tikrasis parlamentarizmas išlieka tikrąja orios visuomenės gyvenimo širdimi“, – sakė V. Adamkus.

V. Adamkui įteikta Aleksandro Stulginskio žvaigždė / DELFI nuotr.

„Aleksandro Stulginskio žvaigždės šviesoje nuoširdžiai linkiu, kad Lietuva tokia ir išliktų visais laikais, visose istorinėse situacijose, tokia, kokia yra šiandien, prisidėdama prie laisvės ir tiesos gynimo, kokia ji ir šiandien ukrainiečiams ir visiems pasaulio žmonėms sakydama „Už jūsų ir mūsų laisvę“, – tvirtino jis.

A. Stulginskio žvaigždę parlamentas yra skyręs ir Jungtinių Amerikos Valstijų senatoriui Richardui Josephui Durbinui (Ričardui Džozefui Durbinui) už jo paramą Lietuvai, siekiant įtvirtinti valstybės nepriklausomybę ir tarptautinio diplomatinio pripažinimo, pagalbą plėtojant Lietuvos ir JAV tarpvalstybinius ryšius. Jam apdovanojimas bus įteiktas vėliau.

Apdovanojimą – Aleksandro Stulginskio žvaigždę – parlamentas įsteigė Steigiamojo Seimo ir Lietuvos Respublikos paskelbimo 100-ųjų metinių proga ir siekdamas pagerbti iškilią A. Stulginskio asmenybę.

A. Stulginskio žvaigždė skiriama už indėlį puoselėjant parlamentarizmo, demokratijos ir valstybingumo idėjas. Apdovanojimą komisijos teikimu iki kiekvienų metų balandžio 15 dienos skiria Seimas savo nutarimu.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA