Muziejų naktis grįžta: skelbiama intriguojanti renginių programa – Kas vyksta Kaune

Muziejų naktis grįžta: skelbiama intriguojanti renginių programa

Dvejus metus stebėjusi pasaulį už ekrano, Muziejų naktis grįžta gyvai: įvairių Lietuvos miestų muziejai paruošė intriguojančias programas, kurias lankytojams pristatys gegužės 14-osios (šeštadienio) vakarą. Šiais metais muziejai ypač pasistengė. Skaitant įvairių miestų programas akivaizdu, kad kiekvienas lengvai ras ką veikti Muziejų naktyje.

2022-ųjų Europos muziejų naktį Lietuvos muziejai išties rado kuo nustebinti: šiais metais ne tik bus galima nemokamai aplankyti įvairiausias parodas, bet ir pamatyti dar neregėtus, niekada nerodytus eksponatus, kuriuos muziejai rodys specialiai šiai nakčiai ar naujas parodas, kurias atvers būtent Muziejų nakties metu.

Tačiau tai dar ne viskas: daugelis muziejų paruošė lankytojams specialias edukacines veiklas, kurios leis ne tik geriau susipažinti su eksponatais ar miestų istorija, bet ir kai kuriais atvejais – pakeliauti laiku ir atsidurti kitame laikmetyje (ar bent jį pamatyti vaizdo įrašuose ar kino filmuose), rašoma Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) pranešime žiniasklaidai.

Karantino metu sparčiai vykęs skaitmenizavimas taip pat matomas Muziejų nakties programoje: muziejai siūlys paklausyti, kaip skamba eksponatai, kai niekas jų nemato, ieškoti lobių naudojant išmaniuosius telefonus ar kartu su bendraminčiais dalyvauti naktinėse orientacinėse varžybose, savo pasiekimus žymint specialioje programėlėje.

Norite kažko lėčiau ir paslaptingiau? Ne bėda: kai kurie muziejai įsiliejo į nakties tematiką ir siūlys pažvelgti į eksponatus prietemoje, pastebėti dar nematytas detales bei dieną nematomus, paslaptis šnabždančius, nutįsusius šešėlius.

Rekomenduoja programą perskaityti itin atidžiai. Daugelis muziejų programose apjungia ne vieną renginį. Muziejų nakties programa Kaune čia. Muziejų nakties renginiai Kauno rajono muziejuje čia.

Muziejų naktis Europoje vyksta nuo 2005 m. Kasmet muziejai atveria duris lankytojams neįprastu metu ir išnaudoja šį laiką kurti ryšį su bendruomenėmis, įtraukia į muziejų veiklas. Lietuva Europos muziejų nakties akcijoje sėkmingai dalyvauja 17-ąjį kartą ir pritraukia didžiulius būrius lankytojų muziejuose ir kitose kultūros įstaigose.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA