Kaune praėjusią savaitę užregistruoti 24 gripo atvejai – Kas vyksta Kaune

Kaune praėjusią savaitę užregistruoti 24 gripo atvejai

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas informuoja, kad 18-osios metų savaitės duomenimis sergamumas gripu ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Kauno apskrityje siekia 57,4 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę.

Didžiausias sergamumas užregistruotas Jonavos rajone – 82,7 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę. Mažiausiai serga Birštono gyventojai, rašoma NVSC pranešime žiniasklaidai.

Per savaitę sergamumo gripu ir ŪVKTI Kaune ir Kauno apskrities teritorijose rodiklis sumažėjo 3,4 proc., toliau mažėja gripo atvejų skaičius. Kauno apskrityje užregistruotas 51 gripo atvejis, iš 28 susirgusiųjų gripu yra vaikai iki 17 metų.

Sergamumas gripu ir ŪVKTI Kauno apskrityje 2022 m. 18-ąją metų savaitę / NVSC nuotr.

Vaikai sudaro 50 proc. visų sergančiųjų gripu ir ŪVKTI. Į Kauno apskrities ligonines 18-ąją savaitę medicinos pagalbos dėl gripo kreipėsi 15 asmenų, iš kurių 3 vaikai (2-17 m.) buvo hospitalizuoti.

Lyginant su ankstesniųjų metų tuo pačiu laikotarpiu, šiemet sergamumas gripu ir ŪVKTI Kauno apskrityje yra 1,6 karto didesnis. Pernai 18-ąją metų savaitę Kauno apskrityje sergamumo rodiklis siekė 34,9 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę. Gripo atvejų neužregistruota. Vaikai sudarė 35 proc. visų sergančiųjų gripu ir ŪVKTI. Didžiausias sergamumas registruotas Kaune – 44,2 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę.

Gripas – ūminė kvėpavimo takų infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu. Skirtingai nuo kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripas sukelia ūmią ligą ir yra pavojingas dėl sukeliamų komplikacijų.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA