Fotografė parodoje rinks lėšas fortepijonui mažiesiems talentams padovanoti – Kas vyksta Kaune

Fotografė parodoje rinks lėšas fortepijonui mažiesiems talentams padovanoti

Paroda „Taip gimsta muzika“./ A. Bieliauskienės nuotr.

Gegužės 11 d. Lietuvos švietimo istorijos muziejuje fotografė Asta Bieliauskienė pristatys fotografijų parodą „Taip gimsta muzika“, kurioje užfiksuotos su muzikos instrumentais pozuojančios moterys ir merginos. Fotografė turi kilnų tikslą – parodos metu surinkti lėšų Kauno Miko Petrausko scenos menų mokyklai, naujo fotepijono įsigijimui.

Su paroda autorė sieks apkeliauti kuo daugiau Lietuvos miestų, kol galiausiai pasieks tikslą – surinks reikiamą sumą naujam fortepijonui nupirkti.

Su muzikos instrumentais

Idėja užfiksuoti muzikuojančias moteris gamtoje fotografei A. Bieliauskienei kilo vienos fotosesijos lauke metu. Netrukus atsirado modeliai – skirtingais instrumentais grojančios moterys ir merginos.

Nuotraukose užfiksuotos mėgėjos, pradedančios muzikuoti bei jau profesionalės muzikantės. Pasak parodos autorės, pozuotojas vienija meilė muzikai ir noras prisidėti prie kilnios akcijos.

Fotosesija parodai „Taip gimsta muzika“ vyko skirtinguose Lietuvos miestuose, jai moterys pozavo su specialiai siūtomis ilgomis suknelėmis.

Paroda „Taip gimsta muzika“./ A. Bieliauskienės nuotr.

Suteikti galimybę

Surinkti lėšų fortepijonui padovanoti A. Bieliauskienė sumąstė pabendravusi su Kauno Miko Petrausko scenos menų mokyklos, kurioje anksčiau eksponavo nuotraukas, atstovu bei prisiminusi savo vaikystę.

„Pati augau nedideliame miestelyje, neturėjau galimybės lankyti būrelių, nors norėjau. Brangaus instrumento namuose įsigyti galimybės irgi nebuvo. Sužinojusi, kad Kauno Miko Petrausko scenos mokyklai stinga instrumentų, nusprendžiau vieną padovanoti. Tiesa, su parodos lankytojų pagalba“, – pasakojo A. Bieliauskienė.

Ji sieks, kad vaikai gautų galimybę naudotis reikalingu instrumentu, taip pat svarsto, kad galbūt ši akcija įkvėps ir kitus prisidėti prie vaikų meninio ugdymo.

Gros 5-19 metų mokiniai

Kauno Miko Petrausko scenos menų mokyklos direktorė Lina Kaubrienė-Stunžėnienė pasakojo, kad surinkus reikiamą sumą instrumentui bus paskelbti viešieji pirkimai, tad šiuo metu nėra žinoma tiksli fortepijono firma ir kaina. Numatomas tik preliminarus pirkimo biudžetas, atsižvelgiant į rinkos kainas. Koncertinis fortepijonas įprastai kainuoja apie 28 tūkst. eurų, o paprastas, vadinamasis, kabinetinis – apie 10 tūkst. eurų, pastarąjį ir planuojama dovanoti.

„Gal įvyks stebuklas ir ateityje turėsime aukštos klasės koncertinį fortepijoną, jis žymiai brangesnis, o kol kas su fotografės pagalba planuojame įsigyti paprastą, kabinetinį fortepijoną. Naujas instrumentas svarbus kokybiškai ugdant vaikų klausą“, – pabrėžė mokyklos direktorė L. Kaubrienė-Stunžėnienė.

Padovanotas instrumentas atkeliaus į Parodos g. 26 esančias patalpas. Beje, šios erdvės irgi atgims naujai. Padovanotu fortepijonu gros mokyklos ugdytiniai nuo 5 iki 19 m. bei pamokas vesti atvykę žinomi atlikėjai.

Paroda „Taip gimsta muzika“./ A. Bieliauskienės nuotr.

Fortepijonas – privalomas

Kauno Miko Petrausko scenos menų mokyklos direktorė L. Kaubrienė-Stunžėnienė pažymėjo, kad fortepijono pamokos yra privalomos ir tiems, kurie mokosi groti kitais instrumentais. Be to, mokykloje yra trys skyriai (Muzikos, Šokio bei Teatro ir integralaus scenos meno), išsidėstę skirtinguose pastatuose, visuose šie instrumentai reikalingi.

Direktorė informavo, kad šiuo metu mokykloje yra vienas naujas fortepijonas, įsigytas pernai rudenį. Šiuo instrumentu skambina Muzikos sk. mokiniai (V. Krėvės pr. 54).

„Turime panaudai gavę vieną fortepijoną iš Kauno valstybinio muzikinio teatro. Iš viso mokykla turi tris naudotus ir vieną naują fortepijoną. Visgi, jau ilgą laiką naudoti muzikos instrumentai neatitinka šių dienų reikalavimų, kenčia garso kokybė, muzikavimas, – sakė L. Kaubrienė-Stunžėnienė.

Ji pridūrė, kad mokykloje trūksta įvairių muzikos instrumentų, šiuo metu reikalingas naujas, kokybiškas akordeonas, saksofonas.

Galima aukoti

Norintys paremti fotografės A. Bieliauskienės iniciatyvą padovanoti fortepijoną mokyklai, gali aukoti čia: gavėjas – Kauno Miko Petrausko scenos menų mokykla, įstaigos kodas 190144791, LT144010051005588314, paskirtis – parama fortepijono įsigijimui.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA