Iki istorinės pergalės pritrūko nedaug: lietuviai minimaliai nusileido vengrams – Kas vyksta Kaune

Iki istorinės pergalės pritrūko nedaug: lietuviai minimaliai nusileido vengrams

/ Hockey Lietuva nuotr.

Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė tęsia savo pasirodymą pasaulio čempionate Slovėnijoje. Antrose turnyro rungtynėse Lietuvos rinktinė buvo arti pirmųjų taškų, tačiau galiausiai patyrė minimalų pralaimėjimą.

Rungtynėse su vienais iš turnyro favoritų Vengrijos atstovais lietuviai varžovams nusileido 1:2. Vengrams tai buvo šeštasis taškas čempionate, o Lietuvos rinktinė išlieka be taškų, rašoma Hockey Lietuva pranešime žiniasklaidai.

Jau pačioje rungtynių pradžioje į Lietuvos rinktinės vartus krito įvartis. 51-ąją sekundę tikslus buvo Balazsas Sebokas.

Nepaisant greito varžovų įvarčio, Lietuvos rinktinė nepasimetė ir sugebėjo išlyginti žaidimą, o kėlinio pabaigoje gavo progą keturias minutes žaisti daugumoje. Deja, bet paversti šios situacijos įvarčiu jiems nepavyko.

Antrojo kėlinio pradžioje ritulys kirto Lietuvos rinktinės skersinį, bet aikštės teisėjai nusprendė įskaityti įvartį, kuris buvo atšauktas po video peržiūros. Tiesa, peržiūros metu arbitrai įžvelgė taisyklių pažeidimą, už kurį buvo skirtas baudinys. Jį realizuoti ėmėsi Janosas Hari, kuriam pavyko pergudrauti Mantą Armalį.

Savo deficitą iki minimumo lietuviai sumažino po kelių minučių, kai žaidžiant formatu keturi prieš keturis Nerijus Ališauskas galingu metimu į viršutinį vartų kampą nepaliko vengrams jokių vilčių (27:03, rez. perd. Emilijus Krakauskas, Ugnius Čižas).

Trečiajame kėlinyje Lietuvos rinktinė ne kartą buvo arti išlyginamojo įvarčio, bet atakų pabaigoje jiems pritrūkdavo tikslumo. Galiausiai rungtynių pabaigoje varžovus nuo įvarčio išgelbėjo ir vartų konstrukcija, kai iš toli smūgiavo Jaunius Jasinevičius.

„Po rungtynių mintys yra dvejopos. Turėjome nerealų šansą ir žaidėme itin gerai – nepamenu, kada taip gerai atrodėme ant ledo. Keletas kvailų klaidų, tarp kurių ir manoji, šiek tiek mus išmušė iš vėžių, nors pusę rungtynių net ir turėjome iniciatyvą bei viskas buvo mūsų rankose. Kaip ir vakar mums tiesiog pritrūko laiko ir galbūt šiek tiek patirties. Bet aš didžiuojuosi visais mūsų nariais, nes mes padarėme puikų darbą ir buvome labai arti istorinės pergalės.

Šį kartą žaidžiant su varžovais buvome šiek tiek šviežesni, turėjome puikią stovyklą, esame pasitikintys savimi dar labiau nei praėjusį kartą. Matome, kad galime čia žaisti, pasitikime savo jėgomis ir turime kabintis į tokius šansus“, – po rungtynių kalbėjo rinktinės puolėjas Ugnius Čižas.

„Tikrai geros rungtynės, kovėmės ir po rungtynių įspūdis apie jas yra neblogas. Greitas varžovų įvartis nė kiek mūsų neišmušė iš vėžių, žinojome, kad dar turime 59 minutes kovos, kovėmės iki galo ir darėme viską kas priklauso nuo mūsų.

Iki pergalės labiausiai pritrūko sėkmės. Kažkur tikslesnis metimas, greitesnis sprendimų priėmimas būtų leidęs išlyginti rezultatą. Bet labiausiai pritrūko sėkmės.“, – apie susitikimą pasisakė Kostas Gusevas.

„Buvo dar viena labai sunki dvikova, bet to mes ir tikėjomės, nes žinojome, jog Vengrija yra labai stipri rinktinė. Jie turi labai patyrusį trenerį ir yra puikiai pasiruošę, bet mes nepasidavėme ir iki pergalės kovėmės iki pat susitikimo pabaigos. Niekada nėra idealu pradėti rungtynes praleidžiant įvartį, bet net ir po jo lieka visos rungtynės, per kurias gali pakeisti rezultatą. Stengėmės laikytis savo plano ir tikėjome, kad galime sugrįžti į rungtynes.

Gerai, kad rungtynių pabaigose vaikinai kaunasi iki paskutinės sekundės. Jaučiama komandos dvasia, vaikinai atiduoda viską ką turi. Jie didžiuojasi galimybe atstovauti savo šalį ir tai galime matyti jų veiksmais ant ledo. Kitos komandos yra labai stiprios, techniškos, turi daug patirties, bet mūsų vaikinai jiems meta rimtą iššūkį ir įrodinėja, kad jie verti būti ant ledo tokiose rungtynėse“

Rytoj Lietuvos rinktinė pasaulio čempionate nežais, o į kovas jie sugrįš penktadienį 16:30 val. susitikdami su Pietų Korėja.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA