Iniciatyva „Ukraina – Lietuvos širdyje“ kvies karo pabėgėlius Kaune telktis į bendruomenę – Kas vyksta Kaune

Iniciatyva „Ukraina – Lietuvos širdyje“ kvies karo pabėgėlius Kaune telktis į bendruomenę

Ukrainos palaikymo akcija Vienybės aikštėje
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Šią savaitę oficialiam nuo karo bėgančių ukrainiečių skaičiui Lietuvoje pasiekus 50 tūkst., daugybei šeimų, vaikų, moterų, kurie turėjo palikti savo namus, draugus, įprastą aplinką, kaip niekada svarbi visokeriopa savitarpio pagalba. Todėl SBA grupė ir Ukrainos ambasadorius Lietuvoje kviečia ukrainiečius gegužės 7 d. susitikti Kaune, Vienybės aikštėje, iniciatyvoje „Ukraina – Lietuvos širdyje“. Platus bendruomenės susitikimas ir popietę vyksiantis Ukrainos atlikėjų koncertas suteiks galimybę susipažinti, išsikalbėti, susidraugauti ir svarbiausia – padėti vieni kitiems šiuo sunkiu laikotarpiu.

„Šis siaubingas karas atnešė daug sielvarto, netikrumo ir destrukcijos milijonams ukrainiečių, kurie buvo priversti palikti savo namus, kad išsaugotų tai, kas brangiausia –  sveikatą ir gyvybę. Esame dėkingi Lietuvos žmonėms už tokį šiltą priėmimą ir nuoširdų rūpestį mūsų žmonėmis. Jūsų gerumas amžinai išliks ukrainiečių širdyse ir mintyse ne vienai ateities kartai.

Tačiau neabejoju, kad ukrainiečiai nori bendrauti vieni su kitais, dalytis istorijomis ir drauge išgyventi šiuos sunkius laikus. Tokios iniciatyvos reikalingos kaip niekad, todėl tikiuosi, kad kitą šeštadienį galbūt užsimezgusi ukrainiečių ir kauniečių draugystė išliks tvirta ir po mūsų bendros pergalės“, – teigia Ukrainos Ambasadorius Lietuvoje Petro Beshta.

Kaup rašoma SBA grupės pranešime žiniasklaidai, iniciatyva „Ukraina – Lietuvos širdyje“ kvies ne tik susitikti, bet ir pasiklausyti Ukrainos muzikos talentų, pasivaišinti kava, arbata, užkandžiais.

Į renginį kviečiami ukrainiečiai iš visos Lietuvos, taip pat – mūsų piliečiai. Oficialiais statistikos departamento duomenimis, vien Kaune prieglobstį rado per 7000 ukrainiečių, tačiau manoma, kad šis skaičius gali siekti ir 10 000.

„Ukrainiečių gyvenimą Lietuvoje matome iš labai arti – į savo svečių namus priėmėme nuo karo pabėgusias šeimas, Ukrainos vaikų namų globotinius, verslo centro patalpas suteikėme ukrainiečių vaikų mokyklai, ukrainiečiai įsidarbino mūsų bendrovėse visoje Lietuvoje. Iniciatyvos vyksta visoje Lietuvoje, o įvykiai Ukrainoje liečia mus visus. Todėl mes tampame labiau empatiški – priimame į savo namus, dalijamės tuo, ką turime, o tuo pačiu ir džiaugiamės kiekviena ukrainiečių pergale, kuri yra ir mūsų pergalė.

Ši mums ypač artima tauta išgyvena didžiulį skausmą, todėl poreikis savitarpio emocinei pagalbai ir socializacijai yra didžiulis. Šia iniciatyva siekiame, kad mūsų šalis draugams ukrainiečiams nors trumpam tampų namais. Svarbu, kad jie čia būtų saugūs, jaustų mūsų visų šilumą, rūpestį. Tai renginys, kai ukrainiečiai galės pasijusti lyg namie – bendraudami su tautiečiais, klausydamiesi savos, ukrainietiškos muzikos – ramiai ir jaukiai“, – sako SBA Grupės prezidentas Arūnas Martinkevičius.

Pasak jo, be emocinės pagalbos ukrainiečiai jaučia ir didžiulį poreikį gauti ir tarpusavyje dalintis praktine gyvenimo Lietuvoje patirtimi. Pradedant ypač svarbiais vaikų ugdymo, įsidarbinimo aspektais ir baigiant praktiniais kasdienės buities klausimais.

Iniciatyvos renginys ir koncertas Vienybės aikštėje vyks gegužės 7 d., šeštadienį, pradžia 13 valandą.

Koncerto metu ukrainiečių ir pasaulio meistrų kūrinius atliks nuo karo iš Kharkivo bėgusios ir Lietuvoje apsistojusios operos solistės, fortepijono virtuozės, o Vilniaus kolegijoje studijuojanti Elizaveta Izmalkova su grupe dainuos ukrainiečių kovinę dvasią keliančias ir širdį glostančias dainas.

Elizaveta lietuviams jau pažįstama – išgarsėjo atlikusi žymųjį „Oy u luzi chervona kalyna“ kūrinį kartu su 300 savanorių Rotušės aikštėje. Šalia Vienybės aikštės įsikūrusios „Herojaus“ mokyklos moksleiviai iš Ukrainos taip pat ruošia išskirtinį pasirodymą renginio svečiams.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA