Nemokamą maitinimą gauna vis daugiau pakaunės mokinių, tarp jų ir ukrainiečiai – Kas vyksta Kaune

Nemokamą maitinimą gauna vis daugiau pakaunės mokinių, tarp jų ir ukrainiečiai

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Kauno rajono mokyklose sparčiai didėja nemokamai maitinamų mokinių skaičius. Jeigu pernai nemokamai buvo maitinami beveik 3 tūkst. vaikų, tai šįmet beveik tūkstančiu daugiau. Tai sudaro 35 proc. visų pakaunės mokinių.

Net 2964 mokiniai nemokamus pietus gauna, nevertinant šeimos pajamų, t.y. dalyvauja visuotiniame maitinime, rašoma Kauno rajono savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

„Prie spartaus mokinių, gaunančių nemokamą maitinimą skaičiaus didėjimo prisidėjo ir pabėgėlių iš Ukrainos vaikų nemokamas maitinimas Kauno rajono mokyklose. Šiuo metu mokyklose nemokamą maitinimą gauna iš viso 284 ukrainiečiai vaikai: 229 bendrojo ugdymo mokyklose ir 55 ikimokyklinio ugdymo mokyklose“, – akcentavo Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Žydra Narbutienė.

Nuo gegužės 1 dienos Lietuvoje atšaukiama ekstremalioji padėtis, todėl Kauno rajono mokyklų valgyklos mokinių maitinimą vėl pradės organizuoti įprastu būdu.

Maisto daviniai į namus bus formuojami tik atskirais išimtiniais atvejais (paliekant sprendimo teisę mokykloms). Derinant su Kauno valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, pakaunės mokyklose planuojama vėl atnaujinti mokinių aptarnavimą „švediško stalo“ principu, atnaujinti kontaktinius virėjų mokymus KTU Maisto mokslo ir technologijų kompetencijos centre, projekto „Sveikatiada“ ir kitų sveiką mitybą skatinančių projektų, pristabdytų dėl COVID-19 pandemijos, veiklą.

Kultūros, švietimo ir sporto skyrius jau ruošiasi artėjančiai vasarai. Bendrojo ugdymo mokyklose vyks įvairios vasaros poilsio stovyklos, tad planuojama, kad jų metu reikės nemokamą maitinimą skirti 300 mokinių. Į vasaros poilsio stovyklų veiklą ketinama įtraukti ir pabėgėlių iš Ukrainos vaikus.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA