A. Daugėlai už vairavimą išgėrus Kauno apygardos teismas skyrė baudą, atėmė teisę vairuoti – Kas vyksta Kaune

A. Daugėlai už vairavimą išgėrus Kauno apygardos teismas skyrė baudą, atėmė teisę vairuoti

BNS / Milena Andrukaitytė 2022/04/26 19:06
DELFI nuotr.

Neblaivus vairavęs buvęs Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Arvydas Daugėla nubaustas 5 tūkst. eurų dydžio bauda, jam pusantrų metų atimta teisė vairuoti, konfiskuotas automobilis „Mercedes Benz“.

Tokį nuosprendį antradienį paskelbė Kauno apygardos teismas, pripažinęs A. Daugėlą kaltu dėl vairavimo būnant apsvaigus nuo alkoholio, kai nustatytas 1,51 ir daugiau promilės neblaivumas.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Bylos duomenimis, A. Daugėla policijai įkliuvo automagistralėje Vilnius-Kaunas-Klaipėda pernai birželio 1 dieną apie 16 val. 41 min., jam su galima paklaida nustatytas 1,79 promilės neblaivumas.

Kaip pranešė teismas, uždarame posėdyje duodamas parodymus apie įvykio aplinkybes buvęs teisėjas savo kaltę pripažino iš dalies. Jis teigė, kad sėsdamas prie vairo jautėsi blaivus, o alkoholį vartojo tik išvakarėse.

Ikiteisminį tyrimą byloje atliko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo skyriaus prokurorai.

Lietuvos apeliacinis teismas taip pat nagrinėja bylą dėl A. Daugėlos atleidimo iš darbo. Seimas jį atleido iš LAT teisėjo pareigų kaip pažeminusį teisėjo vardą.

A. Daugėla dėl jo atleidimo padavė į teismą Teisėjų tarybą, Seimą, prezidentą. Byloje keliamas klausimas, ar teisėjui pritaikyta proporcinga atsakomybė.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA