Pasibeldus į garsaus nuomonės formuotojo duris, VMI aptiko tūkstančius nedeklaruotų eurų | Kas vyksta Kaune

Pasibeldus į garsaus nuomonės formuotojo duris, VMI aptiko tūkstančius nedeklaruotų eurų

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog atlikus vieno nuomonės formuotojo (angl. influencer) operatyvų patikrinimą, asmuo iš individualios veiklos deklaravo apie 200,5 tūkst. eurų apmokestinamųjų pajamų ir į biudžetą sumokės beveik 28,6 tūkst. eurų mokesčių.

Kaip rašoma VMI pranešime žiniasklaidai, mokesčių mokėtojas aktyviai reiškėsi socialiniame tinkle „Instagram”. Turėdamas keturias paskyras, jis reklamavo savo teikiamas virtualių valiutų rinkos, būsimų sporto įvykių lažybų pasiūlymų analizės paslaugas.

Asmuo filmuodavosi, fotografuodavosi su grynaisiais pinigais, kurie neva išlošti lažybų metu ar gauti pardavus virtualias valiutas, demonstravo tariamai prabangų gyvenimo būdą.

Mokesčių administratoriui atlikus operatyvų patikrinimą, nustatyta, kad gyventojas veikė nuo 2019 m. sausio mėn., tačiau individualią veiklą įregistravo tik 2021 m. rugsėjo mėn. Nuomonės formuotojas nebuvo pateikęs pajamų mokesčio deklaracijos (GPM311) už 2019 m. ir 2020 m., nors pajamų tais metais iš vykdomos veiklos buvo gavęs.

„Atlikus operatyvų patikrinimą, gyventojas deklaravo 2019 m. gavęs daugiau nei 16 tūkst. eurų pajamų, o 2020 m. – daugiau nei 29,8 tūkst. eurų. Iš viso daugiau nei 1,7 tūkst. eurų mokėtino GPM. Be to, nuo 2021 m. rugpjūčio mėn. nuomonės formuotojas viršijo 45 tūkst. eurų pardavimų sumą per 12 mėn., tačiau PVM neapskaičiavo ir nesumokėjo.

Pateikęs FR0608 deklaracijas už laikotarpį nuo 2021 m. rugpjūčio iki gruodžio mėn., gyventojas deklaravo daugiau nei 154,7 tūkst. eurų apmokestinamųjų sandorių ir beveik 26,9 tūkst. eurų mokėtino PVM“, – sako VMI Kontrolės departamento vyresnysis patarėjas Rolandas Puncevičius.

Gyventojui patikrinimo metu surašytas Administracinio nusižengimo protokolas pagal ANK 187 str. 1 d. ir 150 str. 3 d.

Pernai VMI atliko asmenų, kurie teikia vaizdo turinio transliavimo paslaugas socialiniuose tinkluose „Twitch”, „Youtube”, „Instagram” analizę. Jos metu iš viso nustatyta 17-ka rizikingų asmenų, o atlikus jų kontrolės veiksmus papildomai deklaruota 24 tūkst. eurų mokesčių. Dėl vieno asmens veiklos inicijuotas ikiteisminis tyrimas.

Kontroliuodama komercinę veiklą e.erdvėje VMI 2021 m. iš viso atliko 124 kontrolės veiksmus, kurių rezultatas – papildomai nustatyta mokėtina 4 mln. eurų suma.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA