Nacionalinio miškasodžio metu pasodinta 2 mln. naujų medžių – Kas vyksta Kaune

Nacionalinio miškasodžio metu pasodinta 2 mln. naujų medžių

/ Aplinko ministerijos nuotr.

Balandžio 23 d. vyko didžiausia iš visų iki šiol buvusių miško sodinimo talka – Nacionalinis miškasodis. Visuose 26-iuose Valstybinių miškų urėdijos regioniniuose padaliniuose buvo įveistas rekordinis plotas naujų miškų – net 748 ha. Naujai įveisiamuose miškų plotuose buvo pasodinta virš 2 mln. įvairių rūšių medelių – beržų, juodalksnių, eglių, pušų bei ąžuolų.

Aplinkos ministerijos ir Valstybinių miškų urėdijos (VMU) organizuojamo renginio metu medelius visoje Lietuvoje sodino įmonės, įstaigos, organizacijos, bendruomenės ir piliečiai, mylintys gamtą bei norintys prisidėti prie Lietuvos miškingumo didėjimo, kuris šiuo metu siekia 33,7 proc., rašoma Aplinkos ministerijos pranešime žiniasklaidai.

„Džiugu, kad Lietuvoje mišku daugėja. Jeigu palyginsime dabartine Lietuva su tarpukario Lietuva, tai mišku plotas dabartinėje Lietuvoje yra tris kartus didesnis. Miškai valo ora, kuriuo mes kvėpuojame, užtikrina rekreacinę funkcija, saugo dirvožemį, suteikia galimybes apsirūpinti kuru. Dėl to kiekviena raginu, turint laisva plotelį, pasodinti medžiu. Taip gerinam aplinka, kurioje gyvensim“, – apie akciją kalbėjo aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Šių metų pagrindinis miškasodžio akcentas – naujai įveisiami miškų plotai. Be naujai įveisiamų miškų plotų, Valstybinių miškų urėdija balandį atkurs apie 9175 ha miškų, kuriuose buvo pasodinta dar apie 30 mln. medelių.

Pasak Valstybinių miškų urėdijos generalinio direktoriaus Valdo Kaubrės, Nacionalinis miškasodis – kelių dešimčių metų tradicija ir viena prasmingiausių švenčių, suburiančių į miško sodinimą įvairiausių profesijų atstovus bei įvairaus amžiaus Lietuvos piliečius, kurie nori kartu prisidėti prie darbo, gražiausiai įprasminančio žmogaus meilę gamtai.

„Mums – miškininkams, miškasodis – ypatinga šventė. Rūpinamės, kad miškai išliktų ateities kartoms ir šiandien ypatingai didžiuojamės, kad miško sodinimas, buvęs tik miškininkų darbu, tapo gražia ir laukiama švente, prie kurios kasmet jungiasi vis daugiau žmonių ir juos sieja viena gražiausių mūsų vertybių – pagarba ir meilė gamtai“, – sakė V. Kaubrė.

Pasibaigus Nacionaliniam miškasodžiui, Aplinkos ministerija ir Valstybinių miškų urėdija (VMU) gegužės 21 dieną kviečia susitelkti kitam prasmingam tikslui – „Miško kuopai“, kurios metu visuose Valstybinių miškų urėdijos regioniniuose padaliniuose bus tvarkomi miškai bei renkamos juose paliktos šiukšlės, kurių miškininkai per metus surenka net 900 tonų.

Ministrė Pirmininkė prisijungė prie Nacionalinio miškasodžio

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė šeštadienį dalyvavo Nacionaliniame miškasodyje – Aplinkos ministerijos ir Valstybinių miškų urėdijos organizuojamoje miško sodinimo akcijoje, rašoma Vyriausybės pranešime žiniasklaidai.

„Rūpesčio žalia, savo gamtą puoselėjančia Lietuva niekada nebus per daug – tiek šiandienos dėl mūsų pačių, tiek rytojaus dėl ateities kartų. Pokytis kuriamas mažais žingsniais ir užkrečiančiais pavyzdžiais, todėl džiaugiuosi, kad šių metų miškasodis iš tiesų tampa nacionaliniu“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

Ministrė Pirmininkė dalyvavo miškasodyje Vilniaus rajone, Mickūnų seniūnijoje, čia prie akcijos taip pat prisijungė aplinkos, ekonomikos ir inovacijų, krašto apsaugos, socialinės apsaugos ir darbo, sveikatos apsaugos ministrai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA