Pirmą kartą Kaune vyks „NPC Worldwide“ kultūrizmo čempionatas – Kas vyksta Kaune

Pirmą kartą Kaune vyks „NPC Worldwide“ kultūrizmo čempionatas

„Prasideda naujas kultūrizmo varžybų mūsų šalyje etapas“, – apie po mažiau nei mėnesio Kaune vyksiančias varžybas sako vienas iš jų organizatorių, pasaulinės kultūrizmo organizacijos „NPC Worldwide“ atstovas, ne vieną sporto pasiekimą turintis Karolis Žilinskas.

Būtent jam už Atlanto veikianti, kultūrizmo mėgėjus ir profesionalus vienijanti organizacija „NPC Worldwide / IFBB Pro League” patikėjo mūsų šalyje surengti vieną žinomiausių renginių „IFBB Pro league qualifier“, sportininkams atveriantį kelią į profesionalų karjerą bei aukščiausiu pasiekimu vadinamą, prestižinį tarptautinį čempionatą „Mr. Olympia“.

Sporto pasaulyje teigiama, kad pastarųjų varžybų neoficialiu simboliu yra vadinamas Arnoldas Švarcenegeris – Austrijos ir JAV, aktorius, verslininkas, filantropas, politikas, buvęs sunkumų kilnotojas ir kultūristas. Jis sunkumus pradėjo kilnoti būdamas 15 metų. Dvidešimties metų laimėjo Mr. Universe titulą, o po to septynis kartus laimėjo Mr. Olympia konkursą.

„Šiemet Lietuvoje vyksiančiose varžybose „NPC Worldwide „Power of the Knight” gali dalyvauti visi norintys. Tai – regioninė atranka, kurioje absoliutūs kategorijų nugalėtojai dėl profesionalo vardo turės teisę save atstovauti Italijoje. Jei šioje atrankoje lydės sėkmė, sportininkas ne tik gaus statusą – „IFBB Pro”, užtikrinantį dalyvavimą visuose IFBB profesionalų kovose, bet ir galimybę sekančią dieną vykstančiose varžybose laimėti kelialapį į „Mr. Olympia“ čempionatą“, – paaiškina K. Žilinskas.

Jis planuoja, kad gegužės 15 d. Kaune rengiamose varžybose dalyvaus apie 100 sportininkų. Kiekvienoje iš šešių kategorijų aukščiausius balus gavę asmenys susirungs tarpusavyje dėl absoliučių nugalėtojų vardų tarp moterų ir vyrų. Pastarasis titulas virs galimybe vykti į Italiją ir, čia įveikus konkurentus, tapti kultūrizmo profesionalu.

„Pirmąjį žingsnį šioje srityje jau esame žengę – vienos „IFBB Professional league“ varžybos ne taip seniai, dar pernai metų pabaigoje sėkmingai vyko Palangoje. Tikimės, jog šis naujas etapas Lietuvos vardą kultūrizmo pasaulyje dar labiau įtvirtins “, – kalba K. Žilinskas.

Jis pastebi, kad gavusi teisę vykdyti „IFBB Pro league qualifier“ Lietuva tarsi labiau buvo įvertinta tarptautiniu lygiu. Glaudžius santykius su „NPC Worldwide“ užmezgęs mūsų šalies atstovas Palangoje rengtose varžybose laukė ir šį faktą savotiškai patvirtinti turėjusio ypatingo svečio – 2018 m. „Mr. Olympia“ nugalėtojo Shawn Rhoden. Tai per visą kultūrizmo istoriją būtų pirmas tokius pasiekimus turinčio kultūristo vizitas į Baltijos valstybių regioną.

„Šio iškilaus sportininko pasaulis neteko pernai metų pabaigoje, likus mėnesiui iki atvykimo į Lietuvą. Tai – didžiulis ir netikėtas praradimas“, – apie šviesaus atminimo kultūrizmo čempioną kalba K. Žilinskas.

Daugiau nei septynis dešimtmečius veikiančios ir sportininkus profesionalus vienijančios organizacijos „NPC Worldwide“ vardu rengiamoms varžyboms keliami itin aukšti organizaciniai reikalavimai – nuo sportinio renginio vietos ir atestuoto personalo iki grimo ar teisėjų kvalifikacijos.

Tam, kad būtų užtikrintos visos sąlygos, Kaune kultūrizmo aistruolius džiuginsiančios varžybos rengiamos kartu JAV NPC Worldwide atstovais bei ilgamete turnyro „Mr. Olympia” vadybininke bei vienų didžiausių varžybų Meksikoje „Mexico Grand Battle” organizatore Maria Ibarra.

„Kad mūsų šalyje vyktų tokio lygio renginiai, svarbu visiems – sportininkams, jų gerbėjams, miestui. Kiekviena nauja galimybė atveria kelius į tai, ko iš tiesų sieki”, – priduria K. Žilinskas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA