Lietuvos krepšinio 100-mečio renginys Kaune pritraukė ir šalies prezidentą | Kas vyksta Kaune

Lietuvos krepšinio 100-mečio renginys Kaune pritraukė ir šalies prezidentą

BNS 2022/04/22 21:09
LR Prezidentūros nuotr.

Krepšinis lydėjo Lietuvą ir kasdieninėje veikloje, ir svarbiausiuose valstybingumo raidos etapuose, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

Penktadienį prezidentas dalyvavo Lietuvos krepšinio 100-mečio renginyje Kaune.

Šalies vadovas apžiūrėjo prie Lietuvos krepšinio namų atidengtą krepšinio sumanytojo Jameso Naismitho (Džeimso Neismito) paminklą ir penktadienį atvertą Lietuvos krepšinio legendų aikštelę.

„Šimtmetis, prabėgęs nuo pirmųjų Stepono Dariaus krepšinio pamokų ir istorinių 1922 metų balandžio 23 dienos rungtynių, išties daug pasako apie tai, kas ir kokie mes esame. Krepšinis lydėjo Lietuvą ir lietuvius ne tik kasdieninėje veikloje, bet ir svarbiausiuose valstybingumo raidos etapuose“, – sakė prezidentas.

Šalies vadovo teigimu, pirmosios skambios pergalės krepšinio aikštelėje skatino Lietuvos žmonių pasididžiavimą savo valstybe, stiprino tikėjimą savo jėgomis.

Atradę save šiame nuostabiame, taktiškai turtingame žaidime, anot šalies vadovo, pavertėme jį neatskiriama lietuviškos tapatybės dalimi.

„Net ir pusę amžiaus kentėdami okupantų priespaudą, išsivadavimo vilties neretai ieškodavome krepšinio aikštelėje. Tvirtai įaugęs nacionalinėje kultūroje, krepšinis padėjo nepriklausomos Lietuvos valstybės idėjai išgyventi visas jai tekusias negandas, o atėjus laikui – veržliai atgimti“, – kalbėjo prezidentas.

Anot šalies vadovo, nenuostabu, kad kiekvieno lietuvio širdyje krepšinis iki šiol užima ypatingą vietą.

Prezidentas Kaune padėkojo visiems, kurie „šimtmetį statė Lietuvos krepšinio rūmus“ ir pasveikino iniciatyvą įamžinti įamžinti 100 legendų – ryškiausių asmenybių, nusipelniusių Lietuvos krepšiniui, o kartu – ir Lietuvai.

Skulptoriaus Luko Šiupšinsko kurta skulptūra sporto pradininkui Jamesui Naismithui (Džeimsui Neismitui) penktadienį Kaune atidengta prie Lietuvos krepšinio namų Santakos gatvėje.

Prieš 100 metų, 1922 metų balandžio 23-iąją, pirmose Lietuvoje vykusiose krepšinio rungtynėse žaidė Kauno rinktinė ir Lietuvos fizinio lavinimosi sąjungos komanda.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA