Rukloje bus statomos šarvuočių dirbtuvės | Kas vyksta Kaune

Rukloje bus statomos šarvuočių dirbtuvės

Asociatyvi / LK nuotr.

Krašto apsaugos ministerijai (KAM) derantis dėl antrojo „Vilkų” įsigijimo etapo, praėjusią savaitę Infrastruktūros valdymo agentūra pasirašė sutartį su UAB „Jungtiniai projektai” dėl pėstininkų kovos mašinų dirbtuvių Rukloje statybos darbų.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotųjų pėstininkų bataliono teritorijoje planuojama įrengti patalpas šarvuotos vikšrinės ir ratinės technikos, sunkvežimių remontui su technikos remonto dirbtuvių pastatu.

Taip pat bus įrengiama plovykla, technikos stoginė, techninių apžiūrų ir dažymo patalpos. Numatomas bendras pastato plotas – apie 5000 kv. m. Tai bus didžiausios Lietuvos kariuomenės dirbtuvės, rašoma KAM pranešime žiniasklaidai.

Šarvuotis / LK nuotr.

„Būsimos dirbtuvės yra glaudžiai susijusios su Lietuvos kariuomenės jau įgyvendinama pėstininkų kovos mašinų įsigijimo programa, kuri yra ypatingai svarbi užtikrinant valstybės nacionalinį saugumą. Įrengus dirbtuves, bus užtikrintas Lietuvos kariuomenės kovinės technikos priežiūra”, – teigia krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška.

Statybos darbus planuojama pabaigti kitų metų liepos mėnesį. Bendra projekto vertė – 12 mln. Eur.

Šarvuotis / LK nuotr.

Krašto apsaugos ministerija inicijavo derybas dėl antrojo pėstininkų kovos mašinų „Vilkas” įsigijimo etapo. Pasak viceministro, sutartis dėl naujųjų šarvuočių gali būti pasirašyta dar šių metų vasarą. Planuojama Lietuvos kariuomenę sustiprinti papildomai daugiau nei 120 „Boxer” tipo šarvuotųjų pėstininkų kovos mašinų. Iš jų dalis būtų su 30 mm patranka, o kitos – su 12,7 mm kulkosvaidžiu.

Pasirašius sutartį, naujųjų pėstininkų kovos mašinų „Vilkas” tiekimas prasidėtų 2023 m. pabaigoje – 2024 m. pradžioje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA