Šį savaitgalį prekybos miestelyje „Urmas“ vyks paukščių paroda – Kas vyksta Kaune

Šį savaitgalį prekybos miestelyje „Urmas“ vyks paukščių paroda

Paukščių paroda „Urme“ / Organizatorių nuotr.

Šį savaitgalį Kaune kudakuos, gagens, burkuos, cypsės dekoratyvinių ir veislinių paukščių paroda. Prekybos miestelyje „Urmas“ bus galima paganyti akis į kelis šimtus išskirtinės išvaizdos sparnuočių – nuo mažyčio viščiuko iki didžiulio kalakuto.

Kaip nurodoma prekybos miestelio „Urmas“ pranešime, daugiau negu dvidešimt Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugijos paukštininkų pristatys Lietuvoje auginamas populiarias vištų, ančių, žąsų, kalakutų veisles ir keletą Europoje retų vištų veislių egzempliorių. Balandžius eksponuos balandininkai iš Dekoratyvinių balandžių augintojų asociacijos.

„Parodoje pamatysime sultonus – retas, didingas vištas su plunksnų kamuoliukais ant galvos, kurios vaikštinėjo net Osmanų imperijos soduose. Parodoje gagens ir vienintelė Lietuvoje išlikusi žąsų veislė – Lietuvos vištinė žąsis, kurios išsaugojimu rūpinasi Baisogalos institutas.

Lankytojų dėmesį visada prikausto Indijos bėgikės (greitosios antys), kurios dabar sulaukia vis daugiau populiarumo ir tarp augintojų. Bėgikės neskraido, bet labai dėslios ir puikios kiemo sanitarės – gaudo sraiges, varles, atsiradusius invazinius šliužus“, – pasakojo renginį organizuojančios draugijos vadovas Linas Petraška.

Narveliuose bus galima pamatyti ir keletą Europoje oficialiai įteisintų lietuviškų dekoratyvinių balandžių veislių. Tarp jų – ir balandžiai kaip papūgos: trumpais snapais, įvairių spalvų. Parodoje bus pristatyta išskirtinio grožio Raimondo Rutkausko auginamų Lietuvos žuvėdrėlių veislės balandžių kolekcija

Galėsime pamatyti ir bibliotekoje išsiritusius, vaikų labai mylimus ir jau gerokai ūgtelėjusius viščiukus. Jie atkeliaus iš Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Pagynės padalinyje vykusios edukacijos vaikams „Kas atsirado pirmiau – višta ar kiaušinis?“.

Parodoje lankytojai galės susipažinti su paukščių savininkais, gauti daugiau informacijos apie veisles, paukščių auginimą. Susitarti dėl paukščių įsigijimo, nusipirkti mažų viščiukų ar inkubacinių kiaušinių perinimui. Norintys galės įsigyti ir inkubatorių, pašarų gyvūnams

„Šioje parodoje laukiame ne tik besidominčiųjų paukščių auginimu, veislėmis, bet ir šeimų su vaikais, kurie galės ne tik pasidžiaugti mielais gyvūnais, bet ir daugiau apie juos sužinoti“, – sakė prekybos miestelio „Urmas“ marketingo vadybininkė Diana Stonytė.

Paroda vyks balandžio 23 ir 24 dienomis prekybos miestelio „Urmas“ Vakarinės galerijos 5 salėje. Vaikams parodos lankymas nemokamas, suaugusiems – simbolinis 1 Eur.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA