Švaros metas: kauniečiai kviečiami jungtis prie akcijos „Darom” | Kas vyksta Kaune

Švaros metas: kauniečiai kviečiami jungtis prie akcijos „Darom”

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Šį šeštadienį kauniečiai nuo 10 val. kviečiami jungtis prie visuotinės švarinimo akcijos „Darom”. Rinkti ir rūšiuoti atliekas numatyta kauniečių itin lankomuose plotuose: Marvelės upės slėnyje, Kauno marių prieigose prie Neptūno įlankos bei Nemuno ir Neries upių pakrantėse.

Šiemet pavasarinės švarinimosi akcijos organizuojamos keturiose seniūnijose: Aleksote, Petrašiūnuose, Šančiuose ir Vilijampolėje.

Iniciatyvūs kauniečiai balandžio 23 d. nuo 10 val. laukiami Marvelės upės slėnio teritorijoje, Kauno marių prieigose prie Neptūno įlankos, Nemuno upės pakrantėje iš Švenčionių g. pusės ir Neries krantinės teritorijoje tarp Varnių ir Plungės gatvių.

Keturiose lokacijose numatyti 6 atliekų surinkimo taškai, „Kauno švara” dalins šiukšlių maišus ir pirštines. Bendrovė taip pat pasirūpins atliekoms skirtų konteinerių atvežimu ir jų išvežimu. Pagalbininkų veiksmus koordinuos seniūnijų atstovai.

Atliekų surinkimo vieta / Kaunas.lt nuotr.

Kaip pranešime žiniasklaidai pažymi Kauno savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė, gyventojai, savo nuožiūra tvarkysiantys aplinką ir rinksiantys atliekas kitose vietose, pagal organizacijos „Mes darom” švarinimosi modelį turės patys savarankiškai pasirūpinti maišais bei pirštinėmis, o surinktas atliekas nuvežti ir priduoti į artimiausią didelių gabaritų ir pavojingų atliekų priėmimo aikštelę.

Kaune surinktos ir išrūšiuotos atliekos bus priimamos balandžio 23 d. iki 18 val. visose šiuo metu veikiančiose Kauno regiono didelių gabaritų ir pavojingų atliekų priėmimo aikštelėse: Energetikų g. 60 (buvęs adresas Nemajūnų g. 15B), Raudondvario pl. 155D, Kuršių g. 9E, Palemono g. 12E, Vandžiogalos pl. 92B, Chemijos g. 4E, Julijanavos g. 1 ir Ašigalio g. 20A.

Visos aikštelės bus pažymėtos ir „Mes darom” mobilioje programėlėje. Čia vartotojai taip pat ras visas savivaldybių rekomenduojamas tvarkyti viešąsias erdves. Žaliųjų atliekų priėmimo aikštelės dirbs įprastai.

Atliekų aikštelėse bus priimamos tik tinkamai išrūšiuotos atliekos. Į aikšteles nebus priimamos sunkvežimių, sunkiasvorių transporto priemonių padangos ir kitos automobilinės detalės. Atliekas atvežę asmenys privalės turėti asmens dokumentą.

Akcijoje „Darom” šiemet kviečiami dalyvauti pavieniai asmenys, šeimos, miestų ir miestelių bendruomenės, organizacijų bei verslo įmonių kolektyvai ir visi, kam rūpi švari aplinka.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA