Seime į priekį pajudėjo siūlymas skirti papildomų lėšų vietovėms pripažintoms istorinėmis sostinėmis - Kas vyksta Kaune

Seime į priekį pajudėjo siūlymas skirti papildomų lėšų vietovėms pripažintoms istorinėmis sostinėmis

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Šiandien Seime po pateikimo pritarta pasiūlymui užtikrinti atskirą finansavimo šaltinį savivaldybėms, kuriose yra gyvenamųjų vietovių, turinčių istorinės sostinės teritorijos statusą. Projektas bus toliau svarstomas Seimo komitetuose.

Istorines sostines įteisinti pasiūlęs ir toliau jų reikalais Seime besirūpinantis socialdemokratas Kęstutis Vilkauskas sako, kad dabartinis pasiūlymas – logiška ankstesnės iniciatyvos tąsa.

„Siekiame, kad savivaldybės turėtų finansinį šaltinį, skirtą būtent istorinių sostinių teritorijų kultūros paveldo priežiūrai ir kultūrinio pažintinio turizmo plėtrai.

Sausį Seimas priėmė Lietuvos Respublikos teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymo pakeitimus. Jais istorinės sostinės teritorijos statusas suteiktas Kauno senamiesčiui, Kauno miesto istorinei daliai (Naujamiesčiui), Vilniaus senamiesčiui, Kernavei ir Kernavės archeologinei vietovei, Trakams ir Seniesiems Trakams.

Tada buvo nutarta kreiptis į Vyriausybę išvados dėl šio įstatymo projekto. Vyriausybė savo išvadoje pateikė pasiūlymą: savivaldybių biudžeto pajamų nustatymo metodiką papildyti nauju rodikliu, kad savivaldybės galėtų turėti papildomą finansinį šaltinį istorinių sostinių paveldui puoselėti ir turizmui plėtoti“, – pranešime spaudai cituojamas K. Vilkauskas.

Parlamentaras pažymi, kad šiuo metu galiojančiame Savivaldybių biudžetų pajamų nustatymo metodikos įstatyme nėra nustatytų savivaldybių biudžetų pajamų dydį ir išlyginimą lemiančių rodiklių, kurie sudarytų teisines sąlygas savivaldybėms turėti finansinį šaltinį, susijusį su istorinių sostinių reikalais.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA