Iš Rusijos bando trauktis ir „Daumantai LT“: parduoda gamyklą – Kas vyksta Kaune

Iš Rusijos bando trauktis ir „Daumantai LT“: parduoda gamyklą

BNS 2022/04/12 08:57
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Maisto pagardus gaminanti Lietuvos bendrovė „Daumantai LT“ bando parduoti įmonei iš dalies priklausančią gamyklą Kaliningrade, tačiau kol kas neranda pirkėjų, praneša portalas lrt.lt.

„Daumantai LT“ padažus gaminančią rusišką įmonę „Agroprodukt“ valdo per Nyderlanduose registruotą įmonę „KL Food Group BV“, kuri kontroliuoja 65 proc. Kaliningrado padažų bendrovės.

Likusią akcijų dalį valdo „Agroprodukt“ vadovas Artūras Pauliukaitis ir Kaliningrado verslininkas Valerijus Samoilenko – po 21 ir 14 proc., praneša portalas lrt.lt.

Vienas iš „Daumantai LT“ akcininkų ir įmonės vadovas Saulius Grinkevičius teigė, kad prasidėjus karui „Daumantai LT“ pranešė apie sprendimą parduoti savo akcijų dalį.

„Akcininkai griežtai pasakė, kad nenori čia daryti verslo, kalbama su akcijų pirkėjais. Kaip ir „Vičiūnams“, taip ir mums tą gamyklą uždaryti sunku. Yra ir juridinių aspektų. Jeigu Rusija įrodys, kad gamykla buvo sustabdyta dėl užsienio savininkų, tai gali gamyklą ir nacionalizuoti, o vėliau parduoti iš varžytinių“, – portalui teigė „Agroprodukt“ vadovas ir akcininkas A. Pauliukaitis.

Anot jo, tiesiog uždaryti gamyklą šiuo metu dėl naujai priimtų įstatymų – neįmanoma. Esą jeigu Rusiją įrodytų, kad įmonės kapitalas specialiai išvestas į Lietuvą arba Nyderlandus, gali būti iškelta baudžiamoji byla.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA