Kauno apskrityje užfiksuoti 53 nauji gripo atvejai – Kas vyksta Kaune

Kauno apskrityje užfiksuoti 53 nauji gripo atvejai

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas informuoja, kad 14-osios metų savaitės duomenimis sergamumas gripu ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Kauno apskrityje siekia 71,2 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę. Didžiausias sergamumas penkta savaitė registruojamas Kėdainių rajone – 90,3 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę. Mažiausiai serga Birštono gyventojai.

Per savaitę sergamumo gripu ir ŪVKTI Kaune ir Kauno apskrities teritorijose rodiklis padidėjo 17 proc., toliau auga ir gripo atvejų skaičius. Kauno apskrityje užregistruoti 53 gripo atvejai, iš kurių 37 susirgę gripu yra vaikai iki 17 metų. Vaikai sudaro 52 proc. visų sergančiųjų gripu ir ŪVKTI. Į Kauno apskrities ligonines 14-ąją savaitę medicinos pagalbos dėl gripo kreipėsi 10 asmenų, iš kurių 1 vaikas (2-17 m.) buvo hospitalizuotas, praneša NVSC.

Sergamumas gripu ir ŪVKTI Kauno apskrityje 2022 m. 14-ąją metų savaitę / NVSC nuotr.

Lyginant su ankstesniųjų metų tuo pačiu laikotarpiu, šiemet sergamumas gripu ir ŪVKTI Kauno apskrityje yra daugiau nei 2 kartus didesnis. Pernai 14-ąją metų savaitę Kauno apskrityje sergamumo rodiklis siekė 26,0 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę. Gripo atvejų neužregistruota. Vaikai sudarė 38 proc. visų sergančiųjų gripu ir ŪVKTI. Didžiausias sergamumas registruotas Kaune – 32,1 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę.

Gripas – ūminė kvėpavimo takų infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu. Skirtingai nuo kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripas sukelia ūmią ligą ir yra pavojingas dėl sukeliamų komplikacijų.

NVSC specialistai primena, kad gripo sezonas dar tęsiasi, todėl svarbu laikytis gripo profilaktikos priemonių.

Kuo dažniau plauti rankas su muilu ir vandeniu; Laikytis rankų, nosies higienos; Vengti kontakto su sergančiu asmeniu; Kuo dažniau vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas; Stiprinti imunitetą; Laikytis darbo ir poilsio režimo; Būti fiziškai aktyviems.

Veiksmingiausia gripo ir jo pasekmių kontrolės priemonė yra kasmetinis senyvo amžiaus žmonių ir kitų rizikos grupių, bei su jais bendraujančių asmenų skiepijimas.

Visais atvejais dėl sezoninio gripo skiepų rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA