Sezono galo neišlaukė: prie „Žalgirio“ vairo stoja K. Maksvytis, grįžta G. Krapikas – Kas vyksta Kaune

Sezono galo neišlaukė: prie „Žalgirio“ vairo stoja K. Maksvytis, grįžta G. Krapikas

DELFI, archyvo nuotr. / „Kas vyksta Kaune“ montažas

Kauno „Žalgirio“ krepšinio komandos trenerių štabe – permainos. Nuo praėjusių metų spalio vidurio ekipai vadovavęs Jure Zdovcas abipusiu sutarimu palieka komandą, o vyr. trenerio postą nuo antradienio užims 44 metų Lietuvos rinktinės strategas Kazys Maksvytis.

Kartu su juo trenerių štabą papildys ir „Žalgirio“ sistemoje prieš kurį laiką jau dirbęs Gintaras Krapikas. Komandoje ir toliau darbuosis Tautvydas Sabonis ir Evaldas Beržininkaitis.

„Visų pirma, noriu padėkoti treneriui J.Zdovcui už jo darbą ir atsidavimą. Prie komandos Jure prisijungė tikrai ne lengviausiu metu, bandė jai padėti ir už tai nusipelno gerų žodžių, – sakė Kauno „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas. – Visgi nusprendėme dėti pamatus ne tik šio sezono pabaigai, bet ir kitiems metams, todėl nusprendėme permainų imtis jau dabar.

Ne paslaptis, kad K.Maksvytis vasarą turės praleisti laiko darbuojantis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje, tad šio sezono mėnesius spės išnaudoti tiek susipažįstant su komandoje esančiais krepšininkais ir treneriais, tiek perteikiant savo filosofiją ir mentalitetą klube liksiantiems žmonėms, kad naujam sezonui būtų galima ruoštis pagal aiškų planą.“

Praėjusių metų rudenį Lietuvos rinktinės vyr. treneriu tapęs K. Maksvytis pastaruoju metu darbavosi Permės „Parma“ ekipoje, kurią paliko Rusijai pradėjus karinius veiksmus Ukrainoje. Prieš tai jis dirbo Klaipėdos „Neptūno“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ komandose, kurias buvo atvedęs ir į Lietuvos krepšinio lygos finalus. Su „Neptūno“ klubu 2014–2015 m. sezone K.Maksvytis buvo debiutavęs ir Eurolygoje.

Skambių pergalių K.Maksvytis yra pasiekęs ir treniruojant 1992 m. gimimo Lietuvos jaunimo rinktines. Jam pavyko iškovoti trijų Europos čempionatų (su U-16, U-18 ir U-20 rinktinėmis) ir pasaulio jaunimo čempionato (U-19) aukso medalius.

Sutartis su K.Maksvyčiu sudaryta pagal formulę 2+1 (neskaičiuojant šio sezono).

K.Maksvytis pastarosiomis dienomis viešėjo JAV, kur aplankė Lietuvos rinktinės kandidatus, ir tik pirmadienį grįžo į Lietuvą. Antradienį jis jau prisijungs prie Kauno „Žalgirio“ treniruočių.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA