Darbymetis Kauno rajone: vienu užmoju statomi keturi objektai – Kas vyksta Kaune

Darbymetis Kauno rajone: vienu užmoju statomi keturi objektai

Statomi keturi objektai Kauno rajone / KRS nuotr.

Mastaičių pradinė mokykla su darželiu, modernizuotas baseinas, Zapyškio pagrindinės mokyklos priestatas ir Kačerginės pradinė mokykla su sporto sale – šiuos objektus Kauno rajono savivaldybė stato pagal Viešojo ir privataus sektorių partnerystės (VPSP) modelį. Visi jie turi būti užbaigti jau šiemet.

Penktadienį Kauno rajono meras Valerijus Makūnas su komanda lankėsi statybvietėse, susipažino su darbų kokybe ir tarėsi su darbus vykdančios UAB „Conresta“ atstovais, ką ir kaip reikėtų pakoreguoti, kad rezultatai tenkintų bendruomenės lūkesčius, rašoma Kauno rajono savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

„Kalbėdami apie švietimo objektus negalime vadovautis tik šios dienos realijomis, bet turime žiūrėti į ateitį“, – pabrėžė meras. Jo teigimu, ne tik pastatai, bet ir įranga, baldai turi būti šiuolaikiški.

Mastaičių baseino pastatas ir pradinė mokykla su darželiu bus sujungti, šalia – Lietuvos policijos mokyklos valdos, todėl diskutuota kaip šias gretimybes atriboti.

„Vaikams privalome užtikrinti saugumą, todėl teritoriją reikėtų estetiškai sutvarkyti, aptverti, įrengti vaizdo stebėjimo kamerų. Policijos mokyklos bendruomenė irgi turi jaustis patogiai“, – kalbėjo V. Makūnas.

Kitas uždavinys – nuspręsti kaip funkcionuos pastatytos įstaigos, kaip jos bus valdomos.

Dėl karo Ukrainoje ėmė stigti statybinių medžiagų, ypač metalo, medienos, auga jų kainos, tačiau rangovai įsipareigojimus Kauno rajonui pasiryžę įvykdyti.

Administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas Rikteris patikino, kad savivaldybės ir statytojų darbo grupės pasitarimai vyksta kiekvieną savaitę ir didelių nuogąstavimų dėl darbų tempo nėra. „Viską padarysime, kad rugsėjį pasitiktume su šypsenomis“, – kalbėjo M. Rikteris.

V. Makūnas pabrėžė, kad tai pirmasis VPSP švietimo infrastruktūros projektas Lietuvoje, todėl jį svarbu įgyvendinti itin atsakingai.

„Tikiu, kad šis pavyzdys paspartins švietimo infrastruktūros tobulinimo procesą visoje šalyje. Juo labiau, kad Vyriausybė teigiamai vertina tokį finansinės inžinerijos modelį“, – pritarė „BaltCap Infrastructure Fund“ partneris Šarūnas Stepukonis.

Minėti darbai vyksta pagal privataus fondų valdytojo „BaltCap“ fondo „BaltCap Infrastructure Fund“ ir Kauno rajono savivaldybė VPSP sutartį, kurioje fondas iki 2022 metų pabaigos įsipareigojo atnaujinti arba pastatyti švietimo infrastruktūros objektus Mastaičiuose, Kačerginėje ir Zapyškyje.

Projektui įgyvendinti paskirta bendrovė „Nullus“. Statybų darbus atlieka generalinis rangovas UAB „Conresta“. Pastatų priežiūra ir aptarnavimu valdymo laikotarpiu rūpinsis administravimo įmonė „Yglė Pastatų Valdymas“.

Parengiamieji šio projekto darbai vyko nuo 2018 metų, kai Kauno rajono savivaldybės taryba priėmė atitinkamą sprendimą.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA