„Kinder“ produkcijoje aptiktos salmonelės – stabdomas produktų tiekimas (papildyta) – Kas vyksta Kaune

„Kinder“ produkcijoje aptiktos salmonelės – stabdomas produktų tiekimas (papildyta) Lietuvoje bakterijų neaptikta

BNS inf. 2022/04/08 18:18
/ Wikipedia nuotr.

Po pranešimų apie šokoladiniuose saldainiuose „Schoko-bons“ ir šokoladiniuose kiaušiniuose „Kinder Suprise“ aptiktas salmoneles, Belgijos konditerijos gamykla „Ferrero Ardennes A.S.“ sustabdė šių produktų tiekimą į rinką. Nors šiuo metu nėra patvirtintos informacijos, kad šie nesaugūs gaminiai galėjo pasiekti Lietuvą, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ėmėsi papildomų saugumo priemonių ir pradėjo laboratorinius mėginių tyrimus.

„Suveikė savikontrolės sistema ir mechanizmas, kai į pranešimą apie nesaugių maisto produktų partijas sureagavo pats gamintojas, tiekėjai, prekybos tinklai bei rinkos priežiūros institucijos. Informacija operatyviai perduota per tarptautinę nesaugių maisto produktų ir pašarų pranešimų sistemą RASFF, nesaugūs produktai atšaukiami iš rinkos.

Nors nesaugios siuntos nebuvo skirtos Lietuvos rinkai, mes ėmėmės papildomų saugumo priemonių – atrinkome mėginius iš parduotuvių bei sandėlių ir Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute pradėjome jų laboratorinius tyrimus. Kai tik bus gauti laboratorinių tyrimų rezultatai, būsime tikri, ar Lietuvos rinkoje tikrai nėra nesaugių gaminių“, – sako VMVT direktorius Mantas Staškevičius.

Pasak vadovo, verslo atsakomybė, operatyvumas ir sklandus produktų kilmės atsekamumas šiuo atveju leido greitai bei efektyviai reaguoti į iškilusias grėsmes. Žinia apie salmonelėmis užkrėstus gaminius sulaukė plataus Europos vartotojų dėmesio ir atgarsio, todėl verslas pademonstravo sąmoningumą, saugodamas vartotojų sveikatą bei savo reputaciją.

Prieš beveik 80 metų Italijoje įkurta konditerijos gamintoja „Ferrero“ Europoje turi penkias gamyklas. Jos produkcija žinoma plačiai pasaulyje. Tuo tarpu Lietuvos rinką prižiūrinti VMVT skiria daugiau dėmesio ir pastangų įsitikinti, ar nesaugūs produktai iš kitų gamyklų ir partijų nepateko šalies vartotojams, rašoma Maisto ir veterinarijos pranešime žiniasklaidai.

Šios bakterijos sukelia salmoneliozę – ūmią žarnyno infekcinę ligą, kuriai būdingi šie simptomai: pykinimas vėmimas, vandeningas viduriavimas su krauju ir gleivėmis, išsekimas ar nedidelis karščiavimas. Jie pasireiškia po 12 – 72 valandų po užsikrėtimo.

Pagrindinis salmoneliozės plitimo būdas yra žalios arba nepakankamai termiškai apdorotos, užterštos salmonelėmis paukštienos, kiaušinių, jautienos, kiaulienos, pieno ir jų produktų, vandens, vaisių bei daržovių vartojimas. Maistą salmonelėmis gali užkrėsti jį tvarkantys asmenys, nenusiplovę rankų pasinaudojus tualetu. Šiuo metu Europos Sąjungoje apie 200 salmonelių serotipų siejama su per maistą plintančiomis infekcijomis žmonėse. Dažniausias perdavimo kelias yra gyvūninės kilmės maisto produktų vartojimas.

Papildyta

Maisto ir veterinarijos tarnyba teigia, kad Lietuvoje parduodamuose „Kinder“ šokoladiniuose kiaušiniuose salmonelių neaptikta. Tai parodė pirmieji tyrimų rezultatai.

Tyrimą tarnyba atliko pranešus apie saldumynuose aptiktas salmoneles keliose Europos šalyse ir JAV. Juos gamino Belgijos konditerijos gamykla „Ferrero Ardennes“.

„Ferrero“ produkciją Lietuvoje platinanti įmonė tarnybą informavo, kad į Lietuvą galėjo patekti kai kurie produktai iš Belgijos. Jų prekiautojai turi produktus išimti iš rinkos, grąžinti tiekėjui ir neišparduoti taikant nuolaidą.

Belgijos institucijos informavo apie besitęsiantį tyrimą dėl infekcijos protrūkio, siejamo su šalyje pagamintais šokolado gaminiais. Pranešama, kad „Ferrero“ sustabdė Arlono mieste esančios gamyklos veiklą dėl galimų sąsajų su salmoneliozės atvejais.

Didžiosios Britanijos sveikatos apsaugos agentūra skelbė nustačiusi 63 salmoneliozės atvejus, susijusius su šokoladiniais kiaušiniais, ir kad dauguma susirgusiųjų buvo vaikai iki 5 metų.

Prancūzijos visuomenės sveikatos tarnybos duomenimis, šalyje buvo pranešta apie 21 atvejį, o 15 užsikrėtusiųjų valgė „Kinder“ produktus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA