Vokietija stiprina pajėgumus: Rukloje dislokuota trumpojo nuotolio oro gynybos sistema – Kas vyksta Kaune

Vokietija stiprina pajėgumus: Rukloje dislokuota trumpojo nuotolio oro gynybos sistema

KAM nuotr.

Vokietija toliau stiprina NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Rukloje pajėgumus – šią savaitę Lietuvoje dislokuota Vokietijos kariuomenės trumpojo nuotolio savaeigė oro gynybos sistema „Ozelot“. Ši trumpojo nuotolio oro gynybos sistema yra ginkluota „Stinger“ raketomis „žemė-oras“.

Kaip Krašto apsaugos ministerijos pranešime žiniasklaidai pažymi krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, trumpojo nuotolio priešlėktuvinės gynybos pajėgumai su papildomais kariais Lietuvoje yra dislokuojami reaguojant į pasikeitusią saugumo situaciją.

„Norint efektyvaus atgrasymo ir gynybos, ypač svarbu turėti Lietuvoje viso spektro pajėgumus, taip pat ir kritiškai svarbų oro gynybos elementą. Kartu su sąjungininkais turime užtikrinti, kad NATO atgrasymas suveiks, o prireikus, būti pasirengę efektyviai gintis“, – sako ministras A. Anušauskas.

Vokietija vadovauja ir skiria didžiausią karių skaičių nuo 2017 metų Lietuvoje dislokuojamai NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei. NATO batalioną įprastai sudaro apie 1200 karių, tačiau reaguojant į pasikeitusią saugumo situaciją Vokietija yra atsiuntusi į Lietuvą papildomus karius ir papildomą karinę techniką.

Papildomus karius į Lietuvą yra atsiuntusi ir Norvegija. Be vokiečių ir norvegų, šiuo metu NATO priešakinių pajėgų kovinėje grupėje Rukloje tarnauja kariai iš Nyderlandų, Belgijos, Čekijos, Liuksemburgo ir Islandijos.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA