I. Šimonytė įvardijo, nuo ko priklausys COVID-19 ribojimų atlaisvinimas | Kas vyksta Kaune

I. Šimonytė įvardijo, nuo ko priklausys COVID-19 ribojimų atlaisvinimas

BNS 2022/03/24 12:14
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Dabartinė pandeminė situacija rodo, kad apribojimus bus galima švelninti, tačiau tai priklausys nuo naujų COVID-19 atmainų, teigia premjerė Ingrida Šimonytė.

„Kol kas pagal tai, ką matome dabar, norėčiau tikėtis, kad galima bus apribojimus lengvinti ir tada galbūt išeiti į tokį įprastą darbą su užkrečiama liga, kuri tiesiog atsirado ir mes ją turime integruoti į savo visus kitus gydymo procesus – skiepijimą, profilaktiką“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė ji.

„Jeigu situacija tiek nepablogės nuo tų naujų atmainų atsiradimo, tai turbūt, kad galėsime tai padaryti“, – pridūrė Vyriausybės vadovė.

Jos teigimu, šiuo metu situacija buvo nustojusi gerėti koronaviruso atvejų skaičiumi, tačiau ligoninių užimtumas dėl COVID-19 taisosi: „Galbūt ne taip sparčiai, kaip norėtųsi, bet gana stabiliai“.

Pasak premjerės, kitos savaitės pradžioje dabartinę situaciją aptars sveikatos ekspertai.

„Kitos savaitės pradžioje, manau, kad bus diskusija ekspertų taryboje, taip pat dėl apskritai bendresnio plano, išėjimo iš pandeminio režimo į endeminį ir tada tuos sprendimus, matysime, ar galime priimti, ar yra kažkokių neplanuotų pokyčių“, – teigė I. Šimonytė.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys šią savaitę pranešė, kad svarstoma atšaukti dėl COVID-19 prieš dvejus metus paskelbtą ekstremaliąją situaciją.

Taip pat planuojama atsisakyti privalomo veido kaukių dėvėjimo uždarose patalpose, išskyrus gydymo įstaigas, viešąjį transportą.

Pasaulio sveikatos organizacija šiuo metu susiduriant su naujų ir užkrečiamesniu omikron atmainos potipiu BA.2, kritikuoja kai kurias didžiąsias Europos valstybes per daug drastiškai atšaukus COVID-19 pandemijos ribojimus.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA