Kaune mirtinai moterį partrenkęs vairuotojas nuteistas lygtinai - Kas vyksta Kaune

Kaune mirtinai moterį partrenkęs vairuotojas nuteistas lygtinai

Asociatyvi R. Tenio nuotr.

Už kelių eismo taisyklių pažeidimą bei eismo įvykio sukėlimą, kuomet žuvo žmogus, 28 metų kauniečiui M. S. Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai vakar priimtu nuosprendžiu skyrė 2 metų laisvės atėmimo bausmę, ją atidedant 2 metams, įpareigojant M. S. visą bausmės vykdymo laikotarpį dirbti (mokytis), tęsti darbą ar (mokslą) arba registruotis Užimtumo tarnyboje, neišvykti už gyvenamosios vietos (miesto) rajono ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo. Taip pat M. S. skirtas teisių atėmimas 1 metams.

M. S. nuteistas už tai, kad 2021 m. balandžio 22 d., apie 14.00 val. Kaune, daugiabučių kieme, vairuodamas automobilį nesilaikė visų būtinų atsargumo priemonių, važiuodamas atbulas nepraleido kito eismo dalyvio – pro automobilio galinę dalį ėjusios pėsčiosios, ją partrenkė ir paglemžė po automobilio platforma, padarydamas sunkius daugybinius sužalojimus, dėl kurių pėsčioji mirė, rašoma Lietuvos teismų pranešime žiniasklaidai.

Teisminio nagrinėjimo metu M. S. savo kaltę pripažino, paaiškino, kad važiuodamas į priekį matė pro vairuojamo autobusiuko galą praeinant senyvo amžiaus moterį. Po to sustojo, palaukė apie 15 sekundžių, kol ji praeis. Ji pateko į akląją zoną ir jis jos nematė, todėl važiavo atbulas.

Skiriant bausmę kaltinamajam M. S., teismas atsižvelgė į tai, kad jis padarė neatsargų nusikaltimą, dėl nusikalstamo nerūpestingumo. „M. S. laikomas neteistu, turi galiojančią administracinę nuobaudą. Šiuo metu jis niekur nedirba, nurodė, jog planuoja įsidarbinti pavėžėju, automobilį vairavo blaivus, atsiprašė nukentėjusiųjų.“ – rašoma teismo nuosprendyje.

Teismas, atidėdamas paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymą, motyvavo tuo, kad kaltininkas anksčiau neteistas (laikomas neteistu), padarė neatsargų nusikaltimą, yra jauno amžiaus, planuoja įsidarbinti ir atlyginti išlaidas ir dalį jų atlygino.

Pažymėtina, kad nukentėjusiųjų patirtą neturtinę žalą atlygino draudimo bendrovė.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti apskųstas Kauno apygardos teismui skundą paduodant per Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA