Paskutinėmis akimirkomis areną pažadinęs „Žalgiris“ stebuklo nesukūrė | Kas vyksta Kaune

Paskutinėmis akimirkomis areną pažadinęs „Žalgiris“ stebuklo nesukūrė

Kauno „Žalgiris“ pratęsė dvigubą Eurolygos savaitę ir sužaidžia jau trečią tarptautinį mačą per pastarąsias septynias dienas. Šį kartą namų arenoje – turnyro čempionai Stambulo „Anadolu Efes“. Individualiu meistriškumu varžovams nusileidę žalgiriečiai turėjo pripažinti turkų pranašumą rezultatu 71:85.

Šeimininkai susitikimą pradėjo su Tai Websteriu, Joshu Nebo, Janiu Strelnieku, Tyleriu Cavanaugh ir Edgaru Ulanovu, bet ginčo kamuolio atkovoti nepavyko, tuo metu turkus į priekį vedė buvę žalgiriečiai Vasilije Micičius ir Jamesas Andersonas – 0:5. Prabėgus kiek daugiau nei dviem minutėms, kauniečių sąskaitą atidarė T. Cavanaugh, bet priešininkus stabdyti sekėsi sunkiai – 2:9. J. Nebo ir T. Websterio pastangomis žalgiriečiai įsivažiavo – 7:9.

Ketvirčiui įpusėjus rezultatą iš vidutinio nuotolio lygino J. Nebo, bet metimą iš distancijos pajautė V. Micičius – 11:14. „Žalgiriui“ mėginant vytis, šeimininkus toliau baudė į baudos aikštelę įsiveržęs „Anadolu Efes“ serbas – 13:16. Paskutinę minutę Kauno ekipą truktelėjo Artūro Milaknio tritaškis, bet Mareko Blaževičiaus klaida ties perimetru vedė prie greito „Anadolu Efes“ išpuolio – 16:23. Visgi Lukas Lekavičius uždarė kėlinį smagia trijų taškų vertės nata – 19:23.

Antrajame kėlinyje iš vidutinio nuotolio prisitaikė M. Blaževičius, bet varžovai po „Žalgirio“ klaidų gynyboje rinko lengvus taškus baudomis – 21:25. Gražų dvitaškį šokdamas atgal realizavo T. Cavanaugh – 23:28. Kitos atakos metu amerikietis po krepšiu buvo nusodintas, tuo metu Tiboras Pleissas didino persvarą – 23:32.

Šeimininkus antroje ketvirčio pusėje pirmyn tempė E. Ulanovas, pelnęs keturis taškus paeiliui, bet stiprų atsakymą turėjo po krepšiu laisvas atsidūręs T. Pleissas, po to sekusi dar viena sėkminga turkų kontrataka Jure Zdovcą vertė prašyti minutės pertraukėlės – 27:36. Vienas prieš vieną meistriškumą demonstravo V. Micičius, didinęs savo komandos pranašumą iki dviženklio – 27:38. Skaudų tritaškį pataikė Shane’as Larkinas, bet tolygų atkirtį turėjo A. Milaknis – kėlinys baigėsi švieslentėje degant 30:41.

Ketvirtadienį iššovė 22 taškus ir 25 naudingumo balus rinkęs T. Cavanaugh, tačiau amerikiečio indėlio nepakako / DELFI nuotr.

Priešpaskutiniame ketvirtyje „Anadolu Efes“ rinko penkis taškus be atsako (30:46), o „Žalgiris“ nespėjo suregzti atakos per 24 sekundes. Po S. Larkino tritaškio arenoje padvelkė triuškinimu – 30:49. Ištiksėjus beveik keturioms minutėms, ledus pralaužti pavyko J. Nebo – 32:51. Visgi kraujo kvapą pajutę svečiai trauktis neketino – V. Micičius plėšė tinklelį iš toli ir kūrė savo ekipai rekordinį pranašumą – 32:56.

Kėlinyje likus žaisti tris su puse minutės, tik antrą „Žalgirio“ metimą realizavo A. Milaknis – 34:56. Keturis taškus vienos atakos metu rinko ties perimetru nublokštas T. Cavanaugh – 38:56. Apvalų 20 taškų pranašumą Stambulo ekipai atstatė T. Pleisso baudos – 38:58. Sėkmingai atakavo T. Cavanaugh, tačiau stabdyti neketino T. Pleissas ir S. Larkinas – 40:65.

Lemiamą ketvirtį „Anadolu Efes“ toliau žudė „Žalgirį“ iš distancijos – 42:68. Nelengvą metimą po kontakto pataikė Nielsas Giffey, dar du su varžovo pražanga pridėjo T. Cavanaugh – 47:70. Amerikietis sudėti ginklų nusiteikęs nebuvo, greta jo stojo A. Milaknis – 53:72. Žalgiriečiai mėgino priartėti, bet pastangas po puolime atkovoto kamuolio braukė Rodrigue’as Beaubois – 58:77.

Per likusias kelias minutes kauniečiai priartėjo ir į tribūnas sugrąžino triukšmą, tačiau laužti rungtynes buvo per vėlu – fiziškumu svečiams nusileidęs „Žalgiris“ dvigubą Eurolygos savaitę uždarė pralaimėjimu rezultatu 71:85.

„Žalgiris“: T.Cavanaugh 22 (7 atk. kam.), A.Milaknis 13, J.Nebo 12 (8 atk. kam.), N.Giffey 6, E.Ulanovas 6 (5 rez. perd.), L.Lekavičius 5 (4 rez. perd.), T.Websteris 3, M.Blaževičius 2, J.Strelniekas 2, R.Miniotas 0, P.Jankūnas 0.

„Anadolu Efes“: V.Micičius 20, R.Beauboisas 15, T.Pleissas 12, B.Dunstonas 11.

„Žagirio“ gretose ketvirtadienį nežaidė kaklo skausmų kamuojamas Joffrey Lauvergne’as ir po čiurnos operacijos gyjantis Mantas Kalnietis.

Kaip primena oficialus „Žalgirio“ portalas, dvigubą savaitę žaliai balti pradėjo nesėkme namuose su „Olympiacos“ – 73:84. Šį kartą lengviau nebus, nes atvyksta viena iš talentingiausių Europos komandų.

„Anadolu Efes“ – dar viena topinė komanda, kuri kaunasi dėl atkrintamųjų, – laukiantį varžovą apibūdino žalgiriečių treneris J. Zdovcas. – Jie praėjusias rungtynes žaidė prieš 6-7 dienas, tad mums nebus lengva. Daugelį metų jie išlaiko tą patį branduolį ir trenerį.

Stambule turėjome prastas rungtynes. Visi žaidėjai turės sužaisti, kad laimėtume. Daug kartų jau kviečiau ir dabar kviečiu fanus ateiti į areną, kad gautume papildomos energijos. Jos reikės surasti, žaidžiant 3 mačą per 5 dienas.“

Pastaruoju metu „Žalgirio“ žaidimas atrodo susistygavęs. Kauniečiai laimėjo 4 iš 6 pastarųjų mačų Eurolygoje, o pralaimėtuose susitikimuose taip pat kovėsi iki galo.