M. Alekna Portugalijoje iškovojo istorinę disko metimo pergalę | Kas vyksta Kaune

M. Alekna Portugalijoje iškovojo istorinę disko metimo pergalę

delfi.lt / DELFI, LLAF inf. 2022/03/13 21:07
Asociatyvi / M. Aleknos „Facebook“ paskyros nuotr.

Šį savaitgalį Leirijoje, Portugalijoje, įvyko XXI Europos metimų taurės varžybos. Jose dalyvavo šeši Lietuvos atletai, o aukščiausios prabos medaliu pasidabinti pavyko Virgilijaus Aleknos sūnui Martynui.

M. Alekna tapo pirmuoju Lietuvos atstovu, iškovojusiu Europos metimų taurę. U23 amžiaus grupės vaikinų disko metimo varžybose mūsiškis geriausiu – trečiuoju – bandymu įrankį nusviedė 58,09 m.

Pirmuoju bandymu jis diską numetė 56,43 m, antruoju – 56,24 m, ketvirtuoju – 54,46 m, šeštuoju – 55,38 m. Penktasis mėginimas buvo nesėkmingas. Antrąją vietą užėmė turkas Osmanas Kulas (55,61 m), trečiąją – olandas Rubenas Rolvinkas (55,20 m).

Iki šiol aukščiausias, antrąsias, vietas tarp lietuvių šiose varžybose buvo užėmę Andrius Gudžius 2015 ir 2017 metais bei Martyno tėtis V. Alekna 2013-aisiais.

Kaip skelbia Lietuvos lengvosios atletikos federacija, moterų disko metimo rungtyje iki medalio nedaug trūko Ievai Zarankaitei, užėmusiai ketvirtą vietą. Lietuvė geriausiu penktu bandymu diską numetė 59,92 m bei kurį laiką žengė trečia.

Atlikusi paskutinį bandymą mūsiškė turėjo laukti, kol savo serijas baigs dvi portugalės ir viena prancūzė. Bronzos medalį iš lietuvės paskutiniu metimu išplėšė paskutinė metusi portugalė Liliana Ca – 60,74 m. Auksas atiteko italei Daisy Osakue (61,56 m), sidabras – danei Lisai Brix Pedersen (61,23 m).

Analogiškoje merginų iki 23 metų grupės rungtyje I. Zarankaitės sesuo Eglė užėmė 16 vietą (44,95 m). Abi sportininkes treniruoja jų mama Vita Zarankienė.

Kūjo metimo varžybose Tomas Vasiliauskas buvo 21-as (67,05 m), disko metime Armandas Miliauskas – 24-as (47,87 m), o rutulio stūmimo varžybose Šarūnas Banevičius – 20-as (17,37 m).