N. Venckienė atlygino 18,5 tūkst. eurų žalą nukentėjusiems ir valstybei – Kas vyksta Kaune

N. Venckienė atlygino 18,5 tūkst. eurų žalą nukentėjusiems ir valstybei

BNS 2022/03/10 13:04

Dėl pasipriešinimo pareigūnams, antstolio nurodymo nevykdymo ir smūgių sudavimo nuteista buvusi teisėja ir Seimo narė Neringa Venckienė atlygino 18,5 tūkst. eurų žalą nukentėjusiems ir valstybei, ketvirtadienį pranešė teismas.

Kadangi vadinamojoje Garliavos byloje nuteistoji atsiskaitė su nukentėjusiaisiais ir valstybe, Panevėžio apygardos teismas panaikino laikiną nuosavybės teisių apribojimą jos pinigams, buvusiems Panevėžio apygardos teismo depozitinėje sąskaitoje.

Pinigai grąžinti į nuteistosios sąskaitą banke.

Prašymą panaikinti laikiną nuosavybės teisės apribojimą jai priklausantiems daugiau nei 2,4 tūkst. eurų N. Venckienė teismui pateikė vasario 18 dieną. Nuteistoji nurodė, kad visiškai atlygino iš jos priteistas sumas nukentėjusiesiems ir valstybei.

Kaip įrodymą, kad atsiskaitė tiek su nukentėjusiaisiais, tiek su valstybe, N. Venckienė pateikė teismui mokėjimo nurodymų kopijas. Kad nuteistoji atlygino jiems priteistas sumas, teismui patvirtino ir du nukentėjusieji.

Įstatymas numato, kad laikinas nuosavybės teisių apribojimas panaikinamas teismo nutartimi, jeigu ši priemonė tampa nebereikalinga.

Lietuvos apeliacinis teismas sausį atmetė N. Venckienės ir jos advokatų skundus. Po Apeliacinio teismo verdikto nuosprendis įsiteisėjo.

Nuosprendžiu teismas iš N. Venckienės priteisė nukentėjusiesiems turtinę ir neturtinę žalą. Nukentėjusiajai Laimutei Stankūnaitei priteista 2,3 tūkst. eurų turtinei ir 4 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti, antstolei Sonatai Vaicekauskienei – 3 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti.

Pareigūnui M. G. priteista 500 eurų neturtinei žalai atlyginti bei 5 proc. metinių palūkanų nuo šios sumos, skaičiuojant nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos iki visiško žalos atlyginimo.

Valstybei iš kaltinamosios priteista 6 tūkst. 849 eurų už jos ekstradiciją iš JAV, 1,7 tūkst. eurų išlaidų už antrinę teisinę pagalbą nukentėjusiosioms ir 30 eurų liudytojui išmokėtų kelionės į teismą išlaidų.

Be to, Lietuvos apeliaciniam teismui atmetus nuteistosios N. Venckienės ir jos gynėjo apeliacinius skundus, buvo taip pat nutarta iš N. Venckienės išieškoti valstybei daugiau nei 203 eurus valstybės garantuojamos teisinės pagalbos išlaidų.

Buvusi teisėja buvo viena iš svarbiausių vadinamųjų Garliavos įvykių dalyvių.

N. Venckienė nuteista po to, kai 2012-ųjų gegužę, vykdydami teismo sprendimą pareigūnai iš jos šeimos namų Garliavoje paėmė mažametę dukterėčią ir perdavė mamai L. Stankūnaitei. Mažamečio vaiko perdavimas ir kiti veiksmai buvo filmuojami.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA