Mokykloms – A. Bumblausko nuotolinė istorijos pamoka apie Ukrainą – Kas vyksta Kaune

Mokykloms – A. Bumblausko nuotolinė istorijos pamoka apie Ukrainą

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija tęsia atvirų pamokų ciklą. Jis skirtas geriau susipažinti su Ukrainos istorija, Lietuvos ir Ukrainos ryšiais, dabartine šalies situacija bei iš to kylančiais iššūkiais, taip pat atsakyti į mokiniams ir mokytojams rūpimus klausimus.

Pirmadienį, kovo 7 d., 10.00–10.45 val. bus tiesiogiai transliuojama antroji pamoka „Ką reikėtų žinoti apie Ukrainos istoriją?“, kurioje savo įžvalgomis apie svarbiausius šios šalies istorijos momentus, bendrą Lietuvos ir Ukrainos istorinį paveldą dalysis istorikas, Vilniaus universiteto profesorius Alfredas Bumblauskas, rašoma Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Pamoka skirta I–IV gimnazijos klasės mokiniams. Transliacijos nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=QFVVImmF6HQ.

Mokykloms nebūtina koreguoti pamokų tvarkaraščius ir jungtis prie pamokos jos transliacijos metu. Visų pamokų įrašai bus skelbiami Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos „Youtube“ paskyroje. Įrašytas pamokas bus galima su moksleiviais peržiūrėti per artimiausias istorijos, dorinio ugdymo ar kitų dalykų pamokas, klasės valandėles.

Lietuvą ir Ukrainą sieja glaudūs istoriniai ir kultūriniai ryšiai, bendra tapatybė ir vertybės, kurios remiasi bendru europietišku paveldu. Pasitelkus mokslininkus, pedagogus, nevyriausybines organizacijas, kariuomenės atstovus per nuotolines pamokas bus stengiamasi atskleisti kuo daugiau informacijos apie Ukrainą įvairaus amžiaus vaikams. Pamokos aprėps ne tik istorijos, krašto apsaugos, pilietiškumo, tautų tarpusavio santykius, bet ir psichologinius aspektus, pavyzdžiui, kaip kalbėtis apie karą su vaikais, koks turi būti mokyklos ir šeimos indėlis.

Pirmoji ciklo pamoka „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pamokos dabarčiai“ buvo transliuojama praėjusią savaitę, mokytojas Laurynas Kudijanovas kalbino istoriką, Vilniaus universiteto rektorių prof. Rimvydą Petrauską. Pamokos įrašas: https://www.youtube.com/watch?v=QrWoExWeNRQ.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA