Šalies vadovai po susitikimo su JAV valstybės sekretoriumi: vyksta kova už tai, kaip atrodys pasaulis – Kas vyksta Kaune

Šalies vadovai po susitikimo su JAV valstybės sekretoriumi: vyksta kova už tai, kaip atrodys pasaulis

BNS 2022/03/07 16:33
G. Nausėdos susitikimas su JAV valstybės sekretoriumi / R. Dačkaus nuotr.

Norint išvengti Trečiojo pasaulinio karo, NATO privalo pradėti Ukrainai visomis įmanomomis priemonėmis, įskaitant karines, sako prezidentas Gitanas Nausėda. Tuo metu su JAV valstybės sekretoriumi susitikusi Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė antrina prezidentui ir sako, kad šiuo metu Ukrainoje vyksta kova už tai, kaip atrodys ateities pasaulis.

Kaip pirmadienį pranešė Prezidentūra, tai G. Nausėda akcentavo pokalbyje su Vilniuje viešinčiu JAV valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu (Entoniu Blinkenu).

Jie aptarė pustrečios savaitės besitęsiančią Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą bei grėsmes, kylančias Baltijos šalių saugumui ir visai euroatlantinės erdvės saugumo architektūrai, teigiama pranešime.

„Privalome padėti Ukrainai visomis įmanomomis priemonėmis, įskaitant karinėmis. Jei norime išvengti Trečiojo pasaulinio karo, tą turime padaryti dabar. Rusija yra ilgalaikė grėsmė NATO sąjungininkams ir visos Europos saugumui. Ši grėsmė išliks nepriklausomai nuo to, kaip baigsis Rusijos karinė invazija Ukrainoje. Turime rimtai ruoštis gynybai“, – sakė prezidentas.

G. Nausėda susitikime pabrėžė, kad neišprovokuoti ir nepateisinami šiandieniniai Rusijos kariniai veiksmai griauna taiką Europoje ir privalo būti sustabdyti kolektyvinėmis Vakarų pastangomis.

Pasak Prezidentūros, G. Nausėda padėkojo už nuoseklią ir ilgametę JAV paramą Lietuvos valstybingumui, lyderystę įtvirtinant saugios ir laisvos Europos viziją, taip pat už JAV teikiamą karinę paramą Lietuvai.

Susitikime aptarta būtinybė didinti gynybinius pajėgumus Baltijos regione, tarp jų ir oro gynybą, pabrėžta JAV karinio buvimo stiprinimo Lietuvoje ir Baltijos šalyse svarba.

Pasak šalies vadovo, Rusijos karinės grėsmės akivaizdoje nebeužtenka efektyvaus atgrasymo strategijos, ją turi keisti pilno pasirengimo gynybai strategija.

Prezidentas pažymėjo, kad Lietuva yra pasirengusi priimti JAV rotacines pajėgas nuolatinio buvimo pagrindais ir papildomus JAV karius.

JAV Lietuvoje šiuo metu yra dislokavusi apie pusę tūkstančio karių, keturis naikintuvus F-35.

Premjerė: Ukrainoje vyksta kova už tai, kaip atrodys pasaulis

I. Šimonytė sako, kad šiuo metu Ukrainoje vyksta kova už tai, kaip atrodys ateities pasaulis. „Ukrainoje vyksta kova už tai, kaip atrodys ateities pasaulis. Jeigu neliks Ukrainos, tai laisvei, demokratijai, ir taisyklėmis grįstai tarptautinei tvarkai iškils neregėti pavojai“, – Vyriausybės pranešime spaudai cituojama I. Šimonytė.

Lietuvos premjerė pabrėžė, kad matyti daug įrodymų, jog Rusijos kariai Ukrainoje taikosi į civilius gyventojus, gyvenamuosius namus, civilinę infrastruktūrą.

Anot pranešimo, pokalbio metu pabrėžta visokeriopos paramos Ukrainai svarba, humanitarinių koridorių sukūrimo galimybės. Aptarta padėtis rytiniame NATO flange, pasikeitusi regiono saugumo struktūra. Premjerė padėkojo JAV už lyderystę ir sprendimus, stiprinančius Baltijos šalių saugumą.

I. Šimonytė su A. Blinkenu taip pat aptarė Kinijos spaudimą Lietuvai bei padėkojo JAV už Lietuvos palaikymą dėl Taivano bei įsitraukimą į ES–Kinijos PPO bylą.

Rusija vasario pabaigoje įsiveržė į Ukrainą ir pradėjo karą, sukrėtusį visą pasaulį. Vakarai į tai atsakė sankcijomis Rusijai ir įvairia parama Ukrainai, įskaitant ir karinę.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA