D. Grybauskaitė apie įvedinėjamas sankcijas: karą Ukrainoje gali sustabdyti tik karas – Kas vyksta Kaune

D. Grybauskaitė apie įvedinėjamas sankcijas: karą Ukrainoje gali sustabdyti tik karas

DELFI nuotr.

Buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį savo „Facebook“ socialiniame tinkle pareiškė, jog įvedinėjamos sankcijos Rusijai, karo Ukrainoje nesustabdys. Anot jos, pasipriešinti Rusijos invazijai galima tik kariaujant. 

„Sankcijos Putino nesustabdys, kad ir kokios jos būtų. Jų reikia, bet be išimčių, kokias matome dabar taikant SWIFT atjungimą ir paliekant nuošalyje energetikos sektorių bei jį aptarnaujančius bankus.

Karą sustabdyti gali tik karas, kuris jau prasidėjo. Nereikia apsimetinėti ir mėginti nuraminti savo sąžinę Ukrainai tiekiant tik ginklus ir dar pavėluotai. Už mus karą kariauja Ukrainos žmonės, jos vaikai pridenginėja mus nuo Putino beprotybės“, – drąsiai teigė D. Grybauskaitė.

Anot buvusios šalies vadovės, NATO pareiškimai, jog negali padėti Ukrainai, skamba kaip bailių pasisakymai ir juos prilygina kaip Rusijos nusikaltimų bendrininkais.

„Mantros kartojimas, kad NATO negali padėti Ukrainai jau skamba apgailėtinai ir rodo Vakarų bailumą. Tai mato ir Putinas. Nors ir mokomasi greitai, bet Vakarai vis dar nesupranta, kad Ukrainoje vyksta Europos karas. Jame arba dalyvauji ir kovoji su agresoriumi, arba stovėdamas ir stebėdamas, kaip jis naikina Ukrainą ir jos žmones, tampi karo nusikaltimų bendrininku. Taip. Bendrininku“, – atviravo buvusi Lietuvos prezidentė.

Taip pat D. Grybauskaitė įraše teigia, kad, jei nebus imtasi veiksmų stabdant Putino agresiją Ukrainoje, karas prasidės ir kitose šalyse.

„Jei nesustabdysime putino Ukrainoje, kariauti teks vis vien, bet jau mūsų šalyse. Ukraina prašo realios pagalbos, o mes stebime TV ekranuose sprogdinamus gyvenamuosius kvartalus ir prisiekinėjame, kad „labai palaikome Ukrainą“.

Man gėda girdėti, kai NATO valstybių vadovai ir pareigūnai veblena, kad „negali veltis į konfliktą“, o Sirijoje, Libijoje, Afrikoje, Jugoslavijoje, Afganistane galėjome?“ – rašė D. Grybauskaitė.

Buvusi Lietuvos prezidentė iškelia esminį klausimą ir drąsiai teigia, jog vieninteliai didvyriai, anot jos, besiginantys Ukrainos gyventojai.

„Šiandien Ukraina kovoja už savo tautos išlikimą ir Europos ramybę. Tai ar ir toliau tik stebėsime kaip naikinama nepriklausoma valstybė? Slava Ukraini. Slava jos didvyriams, kol kas tik jos didvyriams, nes kitų horizonte dar nesimato“, – drąsiu teigimu įrašo pabaigoje atviravo D. Grybauskaitė.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA