Kalbėdamas apie „Vičiūnų“ situaciją Rusijoje ir Ukrainoje, Kauno meras V. Matijošaitis susigraudino – Kas vyksta Kaune

Kalbėdamas apie „Vičiūnų“ situaciją Rusijoje ir Ukrainoje, Kauno meras V. Matijošaitis susigraudino

Kauno ledo rūmų atidarymo metu žurnalistai pakalbino Kauno merą Visvaldą Matijošaitį apie situaciją įmonėje „Vičiūnai“ dėl tarp Ukrainos ir Rusijos kilusio karo.

Nors iš pradžių V. Matijošaitis šiuo klausimu žurnalistus kvietė kreiptis į savo vyriausiąjį sūnų Šarūną Matijošaitį, kuris dabar vadovauja įmonei, vis dėl to vėliau Kauno miesto meras žurnalistams atskleidė kelias detales apie abejose šalyse veikiančius filialus.

Kaip pasakojo jis, kai kurie įmonės „Vičiūnai“ darbuotojai, esantys Ukrainoje, nusprendė griebti ginklą ir eiti kovoti už tėvynę. O padaliniuose, kur dar yra galimybės, gamyba nėra sustojusi.

„Ukrainoje dirba 700 darbuotojų ir šiuo metu, kaip ir praeitą karą 2014 metais, didesnė dalis kariauja […] Tiekimą ten kur galima – vežam. Nežinau ar ten atsiskaitymai vyksta, bet labdara yra labdara…“, – dalinosi V. Matijošaitis.

Tuo tarpu Rusijoje, anot jo dabar dirba virš 2000 darbuotojų. Bet fakto, ar „Vičiūnai“ imsis nutraukti veiklą šioje šalyje meras nei patvirtino, nei paneigė. Tačiau, jis užsiminė, kad anksčiau ar vėliau visi Lietuvos verslai įsikūrę Rusijoje turės pasitraukti.

Tiesa, kelis kartus buvo matyti, kad merui buvo sukilusios jautrios emocijos dėl nuo karo kenčiančių darbuotojų. Tačiau įmonė, ant jo, daro viską, kad galėtų jiems padėti pasiekti Lietuvą.

„Žmonių gaila. Kartu dirbai, kūrei, o dabar jie su automatais“, – liūdną realybę pasakojo jis.

Kas vyksta Kaune“ primena, kad sekmadienį prie Kauno miesto savivaldybės vyko protesto akcija dėl tada dar nepriimto sprendimo atsisakyti ryšių su Rusijos miestais. Tarp protestuotojų netrūko ir žmonių reiškiančių nepasitenkinimą dėl „Vičiūnų“ sprendimo nepasitraukti iš Rusijos.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA