Kauno rajonas sieks mažinti gaisrų skaičių: patvirtinta prevencijos priemonių programa – Kas vyksta Kaune

Kauno rajonas sieks mažinti gaisrų skaičių: patvirtinta prevencijos priemonių programa

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Ketvirtadienį Kauno rajono savivaldybės taryba trejiems metams patvirtino Gaisrų prevencijos priemonių Kauno rajono savivaldybės teritorijoje programą. Savivaldybė ją įgyvendins bendradarbiaudama su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu.

Kaip rašoma Kauno rajono savivaldybės pranešime spaudai, šios programos tikslas – sukurti savivaldybėje gaisrų prevencijos mechanizmą, kuris padėtų veiksmingai mažinti gaisrų, žuvusių ir nukentėjusių asmenų skaičių juose.

Per paskutinius trejus metus pakaunėje įvyko beveik pusę tūkstančio gaisrų (2019 m. – 148, 2020 m. – 133, 2021 m. – 166).

Daugiausiai gaisrų 2021 metais kilo individualiuose namuose (85), ūkio paskirties (26), apleistuose bei gamybos ir sandėliavimui skirtuose pastatuose (po 14). Dažniausios gaisrų priežastys: neatsargus elgesys, rūkymas, krosnių, dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimai.

Savivaldybė su partneriais planuoja organizuoti įvairias prevencines priemones, pvz. kaip „Gyvenkime saugiai“, „Padėk artimui“, kurios gyventojams turėtų priminti kaip svarbu laikytis priešgaisrinės saugos reikalavimų. Pakaunės seniūnijas turėtų pasiekti informaciniai lankstinukai, kita socialinė reklama priešgaisrinės saugos tematika.

Kauno rajono švietimo įstaigose bus organizuojamos saugos pamokėles, vaikams rengiamos ekskursijos, siekiant ugdyti jų sąmoningumą, išmokyti juos, kaip elgtis ekstremalios situacijos metu. Įvairūs mokymai bus rengiami ir pakaunės neįgaliųjų bendrijai.

Kaip ir kiekvienais metais, ugniagesiai lankys nepasiturinčius, vienišus senjorus, asmenis, gyvenančius socialiniuose būstuose, neįgalius asmenis, įvertins jų būstų priešgaisrinė būklę, o jeigu prireiks – padovanos jiems dūmų detektorius.

Šie nedideli prietaisai padeda apsisaugoti nuo gaisrų, bet ugniagesiams tenka tik apgailestauti, kad ne visi gyventojai jais apsirūpina, nors juos turėti namuose yra privaloma.

Taip pat ketinama sudaryti priešgaisrinės saugos ir kitų specialiųjų tarnybų technikos privažiavimo prie daugiabučių namų probleminių vietų Kauno rajone sąrašą bei atlikti vandens telkinių seniūnijose priešgaisrinės saugos būklės vertinimą.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA