Kauniečiai telkiasi padėti Ukrainai: vos per parą sulaukta virš pusšimčio pagalbos siūlymų – Kas vyksta Kaune

Kauniečiai telkiasi padėti Ukrainai: vos per parą sulaukta virš pusšimčio pagalbos siūlymų

Karinė agresija prieš Ukrainą nepaliko abejingų. Nuo pat ketvirtadienio ryto kauniečiai savo iniciatyva ėmėsi siūlyti paramą. Per parą kreipėsi apie 70 geradarių. Nuoširdžią empatiją karo užkluptai šaliai demonstruojantys gyventojai pasirengę apgyvendinti nuo karo bėgančius pavienius ukrainiečius ir ištisas šeimas, prisidėti prie maisto, rūbų, namų apyvokos daiktų, higienos ir būtinųjų priemonių tiekimo. Siūlomos ir pavežėjimo bei reabilitacijos paslaugos.

Vienija bendras tikslas – padėti

„Ukrainoje Kaunas turi tris miestus partnerius: Lvovo sritis, Luckas ir Charkovas. Kasdien palaikome ryšį su jų atstovais, o šiuo sudėtingu metu stovime drauge su visa broliška ukrainiečių tauta. Gindami savo šalį, jie kovoja už visų mūsų laisvę bei žmogiškąsias vertybes. Turime išlikti stipriu užnugariu ne vien žodžiais, bet ir realiais veiksmais. Lietuva taip pat išgyveno keletą okupacijų ir mes žinome, kad būdami susitelkę ir vieningi, nors ir mažesni, esame stiprūs.

Kaunas pasirūpins nuo karo bėgančiais Ukrainos žmonėmis. Miestas sprendžia klausimus dėl patalpų apgyvendinimui, maitinimo, socialinės bei psichologinės pagalbos, prieinamų švietimo paslaugų vaikams. Turime paruošę kelis tinkamus pastatus. Šeimas ir pavienius asmenis pasirengę priimti ir patys kauniečiai. Tokia nuoširdi empatija verta didžiulės pagarbos“, – sako Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Pasak jo, šių dienų akivaizdoje dar kartą pasitvirtino tiesa, kad sunkiausiais laikais pastebime geriausius žmones, rašoma Kauno savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Kaunas palaiko Ukrainą / KMS nuotr.

Kreipiasi karštąja linija

Kauniečiai nedvejodami jungiasi prie miesto iniciatyvos – Ukrainai sudėtingu laikotarpiu gyventojai telkiasi padėti karinės agresijos užkluptai valstybei. Vos per parą el. paštu [email protected] ir karštosios linijos telefonu (8-616 45772) sulaukta jau apie 70 geradarių pasiūlymų. Šis skaičius nuolat auga.

Gyventojai pasiryžę pasispausti patys, kad galėtų priimti pavienius ukrainiečius ar ištisas jų šeimas savo namuose, sodybose ir kituose būstuose. Keletas kauniečių pasiūlė ir darbo vietas, taip pat nusiteikę neatlygintinai teikti kvalifikuotas paslaugas.

„Turime bute kelias dvigules lovas. Paskirtume vieną laisvą kambarį gyvenamajame name šeimai su keliais vaikais. Priimtume, pasirūpintume ir pamaitintume. Planavome paleisti nuomai, tačiau susilaikysime ir lauksime žinios, jei prireiks pagalbos. Galime pasiūlyti darbo vietas prie ūkio arba kaimo turizmo sodyboje“, – rašoma kauniečių žinutėse, siūlant laikiną prieglobstį ukrainiečiams.

Apgyvendinimo paslaugas teikiantis verslas taip pat pasirengęs perleisti lovas, patalus, rankšluosčius, įvairias higienos priemones, kurių gali prireikti. Dešimtimis registruojasi savanoriai, taip pat galintieji prisidėti maistu, drabužiais, vaistais ar kitomis būtiniausiomis priemonėmis.

Nuo reabilitacijos iki pavežėjimo

„Ima graudulys, kai tik pradedi kalbėti ir daugiau galvoti apie įvykius Ukrainoje. Kaip ir visi, reaguojame jautriai ir mąstome, kaip galime pagelbėti. Tiek kaip darbuotojai – apgyvendindami žmones ir skirdami finansinę paramą, tiek kaip įmonė.

Pagalvojome, kad efektyviausiai padėsime dirbdami su sužeistaisiais: tiek kariaujančiais fronto linijoje, tiek ir nukentėjusiais civiliais gyventojais. Turime visas galimybes juos paguldyti, gydyti ir reabilituoti“, – teigė „Gijos klinikų“ medicinos direktorė Rasa Petrikienė.

Pasak jos, įstaiga savo lėšomis stacionare galėtų gydyti ilgųjų ir daugybinių kaulų lūžius, nekomplikuotus stuburo slankstelių pažeidimus. Taip pat teikti medicininę reabilitaciją po sudėtingų operacijų ar sužeidimų.

Kol vieni orientuojasi į ukrainiečių įkurdinimą mieste bei rūpinimąsi jų poreikiais, kiti pasiruošę keliauti iki Lenkijos-Ukrainos pasienio. Gyventojai siūlo mobilizuotis ir savu transportu pristatyti žmones į saugias vietas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA