Po Eurolygos sprendimo „Žalgirio“ direktorius neslėpė nusivylimo: mes nenorime žaisti su Rusijos klubais – Kas vyksta Kaune

Po Eurolygos sprendimo „Žalgirio“ direktorius neslėpė nusivylimo: mes nenorime žaisti su Rusijos klubais

DELFI nuotr.

Eurolyga ir 18 joje dalyvaujančių klubų penktadienį nuotoliniu būdu surengė posėdį, kuriame buvo aptarta pastarosiomis dienomis Europoje susidariusi situacija, Rusijos karinėms pajėgoms užpuolus Ukrainą.

Po kelias valandas trukusio posėdžio Eurolyga išplatino informaciją, kad Rusijos teritorijoje turėjusios vykti rungtynės laikinai bus perkeltos į kitas valstybes, o kitose šalyse numatytos Rusijos klubų rungtynės vyks pagal tvarkaraštį.

„Kaip ir sakėme vakar, mūsų vertybės nesikeičia – mes nenorime žaisti su karinę agresiją vykdančios šalies klubais ir tokią poziciją siūlėme priimti Eurolygai ir jos klubams. Visgi lyga ir kiti klubai linko į sklandų sezono užbaigimą“, – po posėdžio nusivylimo neslėpė Kauno „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas.

Eurolygos sprendimas laikinai perkelti Rusijos komandų rungtynes į kitas šalis dar turės būti oficialiai patvirtintas, tačiau lyga yra linkusi laikytis prieš sezoną patvirtinto tvarkaraščio ir reglamento.

„Mes nenorime žaisti minėtų rungtynių, ir sutinkame prisiimti minimalias sankcijas – pralaimėjimus 0:20. Apie tai ir toliau kalbėsime su lyga ir klubais, tačiau tuo pačiu negalime sutikti, kad lyga mums skirtų pinigines baudas (reglamente numatomos baudos nuo 100 000 iki 200 000 eurų už vienerias rungtynes) ar imtųsi drastiškų priemonių – šalintų iš lygos (galima diskvalifikacija iš Eurolygos nuo 1 iki 3 sezonų). Vertybės mums yra svarbios, tačiau nenorime iš mūsų komandos, krepšinio gerbėjų ir Lietuvos atimti Eurolygos, todėl nesimėtome ultimatumais ir toliau bendrausime su lyga ir klubais, kad rastume bendrą sprendimą“, – sakė P.Motiejūnas.

Pagal Eurolygos tvarkaraštį žalgiriečiams išvykos rungtynės su Maskvos CSKA yra numatytos kovo 25 d., o su Sankt Peterburgo „Zenit“ komanda – balandžio 8 d.

Standings provided by Sofascore
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA