Motinos gamtos krečiamos išdaigos pasiekė ir Kauną: santaka paniro po vandeniu – Kas vyksta Kaune

Motinos gamtos krečiamos išdaigos pasiekė ir Kauną: santaka paniro po vandeniu

R. Tenio nuotr.

Dėl pernelyg dažno lietaus ir stipraus vėjo, savaitgalį Kauno upėse – Nemune ir Neryje – fiksuojamas padidėjęs vandens lygis. Tokios nemalonios situacijos pasekmės – užtvindyti upių krantai, medžiai, tinklinio aikštelės, pėsčiųjų ir dviračių takai, taip pat naujų Kauno mikrorajonų pakrantės.

Kauniečiai pastebi, kad blogiausia situacija dėl pakilusio vandens lygio vyrauja Kauno Santakoje, Užnemunės gatvės stovėjimo aikštelėje ir Panemunės šilo pagrindiniame paplūdimyje.

Remiantis vasario 21 dieną internetinės svetainės „Lietuvos upės“ pateiktais duomenimis, šiuo metu Nemuno vandens lygis Kaune siekia apie 2 m. Tuo metu, vasario 18 dienos internetinės svetainės „Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba“ duomenimis, Neries vandens lygis ties Kleboniškiu siekia apie 1,5 m.

Nemuno vandens lygis / Lietuvos upės nuotr.
Neries vandens lygis ties Kleboniškiu / Lietuvos upės nuotr.

Primename, jog kauniečiai pakilusį Nemuno ir Neries vandens lygį fiksavo jau praėjusį savaitgalį. Vieni juokavo, kad norint pasivaikščioti ar pasivažinėti pėsčiųjų ar dviračių takais, gali prireikti baidarės.

Prieš pavasarį grįžta šaltesni orai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, antradienį ciklonas praslinks šiauriau mūsų šalies, į šalį pradės veržtis šaltesnis oras. Tiek naktį, tiek dieną vyraus apniukę orai, protarpiais kris krituliai, bet daugiausia negausūs, lietų keis šlapdriba, sniegas. Stiprus pietvakarių vėjas suksis iš šiaurės vakarų ir rimti net neketins, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, naktį pajūryje iki 25 m/s. Naktį temperatūra svyruos nuo 1 laipsnio šalčio iki 3 šilumos, vietomis susidarys plikledis, dieną temperatūra pakils tik iki 0-4 laipsnių šilumos.

Trečiadienio naktį ciklonas trauksis, bet dar daug kur trumpai ir negausiai pasnigs, dieną iš vakarų artės dar vienas, bet jau nykstantis ciklonas, todėl nedideli krituliai pasirodys tik vietomis šalies pietvakariuose, daugiausia tai bus šlapdriba.

Naktį vėjas sparčiai rims ir pavojingų gūsių būti jau neturėtų, dieną pūs palyginti silpnas besikeičiančios krypties vėjas. Naktį pasirodys pragiedrulių, todėl šals iki 1-6 laipsnių šalčio, dieną bus debesuota su pragiedruliais, temperatūra pasiskirstys nuo 1 laipsnio šalčio rytiniame šalies pakraštyje iki 4 šilumos šalies vakaruose. Naktį daug kur susidarys plikledis, dieną jis išsilaikys tik kai kur.

Ketvirtadienį orus pradės lemti aukštesnio slėgio laukas, todėl įsivyraus nepastoviai debesuoti orai, žymesnių kritulių būti jau neturėtų. Naktį ir rytą kai kur susiformuos rūkas, plikledis.

Naktį pašals iki 2-7 laipsnių šalčio, pajūryje bus apie 0 laipsnių, dieną sušils iki 1-6 laipsnių šilumos. Naktį vėjas bus nestiprus besikeičiančios krypties, dieną vėjas papūs iš pietų, pietvakarių ir sustiprės.

Penktadienį iš vakarų artės atmosferos frontas, todėl naktį vakariniuose rajonuose, dieną jau daug kur pasirodys krituliai, tačiau daugiausia jie bus silpni, vyraus šlapdriba, lietus. Pūs stiprokas pietų, pietvakarių vėjas. Naktį temperatūra svyruos nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 šilumos, dieną pakils iki 1-6 laipsnių šilumos.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA