Verslo atstovai: sustabdžius „gpasą”, klientų padaugėjo nežymiai – Kas vyksta Kaune

Verslo atstovai: sustabdžius „gpasą”, klientų padaugėjo nežymiai

BNS 2022/02/09 08:13
Galimybių pasas
R. Tenio nuotr.

Sustabdžius galimybių paso (gpaso) taikymą, klientų srautai prekybos vietose kai kur išaugo iki trečdalio, sako Lietuvos prekybos įmonių asociacijos direktorė Rūta Vainienė.

„Stebuklų nėra, tačiau prekybininkai sako, kad apie 10 proc. srautai padidėjo, nereikia atlikti tos beprasmės patikros, kuri kėlė įtampą, brangiai kainavo. Daugiausiai – iki 30 proc., tai drabužių pardavėjai pajuto“, – trečiadienį LRT teigė R. Vainienė.

„Lyginant su praėjusiu savaitgaliu srautus, galima numanyti, kad skirtumas buvo dėl „gpaso“, – pridūrė ji.

Anot Prekybos įmonių asociacijos direktorės, prekybininkus neramina tikimybė, kad „gpaso” galiojimas gali būti atnaujintas.

„Neramina tokia galimybė sugrąžinti. Prekyboje efektyviau pandemiją valdyti taikant srauto reguliavimą“, – kalbėjo ji.

Lietuvos barų ir kavinių asociacijos prezidentas Raimondas Pranka teigė, jog nuo vasario 5-osios sustabdytas „gpasas” situacijos beveik nepakeitė.

„Situacija prasta, nepadaugėjo klientų. 99 proc. mūsų klientų buvo pasiskiepiję, turėjo „gpasą”, trūkumas yra dėl to, kad žmonės serga. Aišku, nelikus paso yra mažiau procesų, tai tikrai palengvinimas“, – sakė jis.

Vyriausybei praėjusią savaitę sustabdžius „gpaso” Lietuvoje galiojimą, jo nuo šeštadienio nereikia rodyti nei kavinėse, nei parduotuvėse, nei renginiuose.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA