„Gpaso“ siūloma atsisakyti nuo šeštadienio, vietoj jo svarstoma grąžinti jau taikytus ribojimus – Kas vyksta Kaune

„Gpaso“ siūloma atsisakyti nuo šeštadienio, vietoj jo svarstoma grąžinti jau taikytus ribojimus planuojama atsisakyti periodinio darbuotojų testavimo

BNS 2022/02/02 09:59
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Sveikatos apsaugos ministerija siūlo Vyriausybei atsisakyti galimybių paso (gpaso) taikymo nuo šio šeštadienio, kartu siūloma grąžinti ploto apribojimus pirkėjams parduotuvėse iki 15 metrų vienam asmeniui, riboti srautus masiniuose renginiuose.

Ministerija pabrėžia, kad šio dokumento siūloma atsisakyti plintant itin užkrečiamai COVID-19 omikron atmainai, kartu siūloma parduotuvėms, turgavietėms ir kitoms prekybos vietoms, esančioms uždaroje erdvėje, nustatyti reikalavimą užtikrinti 15 kv. metrų prekybos plotą vienam lankytojui arba vienu metu aptarnauti ne daugiau kaip vieną asmenį.

„Minėtas ploto reikalavimas nustatytas, atsižvelgiant į anksčiau taikytą praktiką iki „gpaso“ įvedimo bei atsižvelgiant į 2 metrų saugaus atstumo laikymąsi nuo kitų asmenų tose vietose, kuriose susidaro dideli lankytojų srautai“, – projekto aiškinamajame rašte teigia ministerija.

Šį siūlymą Vyriausybė turėtų svarstyti vėliau trečiadienį.

Kartu siūloma kontaktiniu būdu teikiamas paslaugas, ūkinę veiklą, prekybą, organizuojamus komercinius ir nekomercinius kultūros, pramogų, sporto renginius, šventes, muges, festivalius ar kitus viešus renginius leisti vykdyti užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytus reikalavimus, t.y.: asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi sąlygas, kitus visuomenės sveikatos saugos, higienos ir kt.

Ministerija pabrėžia, kad svarbus bus ir gyventojų sąmoningumas bei asmeninio apsisaugojimo priemonės – respiratorių ir kaukių dėvėjimas, kontaktų ribojimas, ypač jaučiant simptomus ar turėjus sąlytį.

Taip pat neatmetama, jog priklausomai nuo epidemiologinės situacijos „esant poreikiui vėl būtų galima svarstyti apie „gpaso“ taikymo grąžinimą“.

Numatoma, kad visi šie pakeitimai įsigaliotų nuo vasario 5 dienos.

Planuoja atsisakyti periodinio darbuotojų testavimo

Ministrų kabinetas trečiadienį posėdyje turėtų atsisakyti periodinio darbuotojų testavimo dėl koronaviruso. Toks siūlymas Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymu numatytas Vyriausybės nutarimo projekte.

„Vienkartinio ir periodinio profilaktinio testavimo atsisakoma atsižvelgiant į tai, kad šiuo metu plintant SARS-CoV-2 viruso omicron atmainai rizika užsikrėsti galima tiek neskiepytiems, tiek skiepytiems ar persirgusiems asmenims, stebimas itin intensyvus infekcijos plitimas, todėl nebetikslinga išskirti atskiras veiklos grupes, kuriose būtų taikomas vienkartinis ir periodinis testavimas“, – rašoma dokumente.

Sveikatos apsaugos ministerija sausio viduryje Vyriausybei siūlė nustatyti, kad testuotis dėl COVID-19 būtų privaloma tik sveikatos priežiūros ir socialines paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojams. Tačiau tuomet šis klausimas atidėtas.

Šiuo metu tą taip pat privaloma daryti švietimo paslaugas teikiantiems, vaistinių, viešojo maitinimo, viešojo transporto, gamybos, viešojo maitinimo ir kitų sektorių darbuotojams.

Testavimas būtinas tiems darbuotojams, kurie neturi imuniteto arba praėjus septyniems mėnesiams po pilnos vakcinacijos nėra gavę sustiprinančiosios skiepo dozės.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA