I. Šimonytė šią savaitę žada pasiūlymus, kaip sumažinti energijos kainas vartotojams – Kas vyksta Kaune

I. Šimonytė šią savaitę žada pasiūlymus, kaip sumažinti energijos kainas vartotojams Vyriausybė nesiūlys mažinti PVM maistui

BNS 2022/01/31 12:35
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Vyriausybė šią savaitę pristatys konkrečius siūlymus, kaip amortizuoti smarkiai augančias energijos kainas vartotojams.

Ji patvirtino, kad Vyriausybė svarsto, kaip sumažinti kelis kartus pabrangusias šildymo kainas, ypač Vilniuje.

„Vilniuje yra didelė problema, nes labai didelė priklausomybė nuo dujų. (…) Turime tokią didžiulę problemą konkrečioje savivaldybėje. Kitose, kurios anksčiau darė kitus sprendimus, kainų augimas yra gerokai nuosaikesnis. Be to, dar yra dalykų, kuriuos Vyriausybė gali padaryti“, – „darbiečių“ frakcijoje pirmadienį sakė I. Šimonytė.

Pasak jos, smarkiai pabrangus elektrai, Vyriausybė svarsto didinti paramą saulės elektrinių įrengimui.

„Vyriausybė dar mato šiokių tokių dalykų, kuriuos gali padaryti, bet iš esmės reguliuojamų kainų srityje arba pasiūlydami alternatyvas, tarkime, kalbant apie paramą saulės elektrinių įsirengimui, tikrai jau šią savaitę baigsime visus skaičiavimus ir sukrapštysime viską, ką galime ir paramą didinsime kartais“, – sakė premjerė.

Šį šildymo sezoną rekordiškai išaugus sąskaitoms už šilumos energiją Vyriausybė svarsto jau šį šildymo sezoną sumažinti lengvatinį PVM tarifą šildymui nuo 9 iki 5 procentų. Tačiau prezidentas Gitanas Nausėda praėjusią savaitę sakė, kad reikia svarstyti platesnes priemones.

Premjerė pirmadienį pabrėžė, kad nuo sausio augo parama tiems žmonėms, kuriems reikės šildymo kompensacijų, padidėjo ir paramos gavimo slenksčiai.

Nesiūlys mažinti PVM maistui

Premjerė kartoja, kad Vyriausybė nesiūlys mažinti pridėtinės vertės mokestį (PVM) būtiniausiems maisto produktams. Ingrida Šimonytė įsitikinusi, kad tai nebūtų ekonomiškai pagrįsta.

„Vyriausybė tikrai tokio siūlymo neteiks, nes, manau, kad jis yra ekonomiškai nepagrįstas“, –„darbiečių“ frakcijoje pirmadienį teigė ji.

„Sumažinus PVM turėsime tą patį rezultatą, kaip su restoranais. Nuo (2021-ųjų – BNS) liepos restoranams PVM buvo sumažintas 12 punktų. Kainos gi per tą patį laiką tikrai gerokai padidėjo, net labiau nei maisto produktų. Motyvacijos mažinti kainas nėra, nes yra ribota konkurencija“, – pridūrė ji.

Ji pabrėžė, kad Lietuvos prekybininkai įsivertina, kiek žmonių „potencialiai savo paklausą gali nuspręsti tenkinti Lenkijoje“.

„Pagrindiniai maisto produktai turi garantuotą paklausą“, – teigė I. Šimonytė.

Be kita ko, ji pastebėjo, kad Lenkijoje PVM maistui ir dabar yra mažas, todėl jo sumažinimas dar keliais punktais mažai paveiks kainas.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė praėjusią savaitę tikino, kad Lietuva neplanuoja sekti kaimyninės Lenkijos pavyzdžiu ir mažinti PVM tarifą maistui.

Kaimyninėje Lenkijoje nuo vasario laikinai nutarta panaikinti PVM visiems maisto produktams.

Papildyta vasario 1 dieną 8.01 val.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė ir energetikos ministras Dainius Kreivys antradienį pristatys energijos kainas vartotojams amortizuojančių pasiūlymų paketą.

Šį šildymo sezoną rekordiškai išaugus sąskaitoms už šilumos energiją Vyriausybė svarsto jau šį šildymo sezoną sumažinti lengvatinį PVM tarifą šildymui nuo 9 iki 5 proc. Tačiau prezidentas Gitanas Nausėda praėjusią savaitę sakė, kad reikia svarstyti platesnes priemones.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA