A. Dulkys: su „gpasu“ ir dabartiniais ribojimais galima suvaldyti pandemiją – Kas vyksta Kaune

A. Dulkys: su „gpasu“ ir dabartiniais ribojimais galima suvaldyti pandemiją

DELFI, BNS 2022/01/26 14:32
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys trečiadienį prieš Vyriausybės posėdį pakomentavo rekordinį naujų koronaviruso atvejų skaičių šalyje. Jis taip pat teigė, jog situacija ligoninėse ir kiti požymiai rodo, jog galimybių pasas (gpasas) ir kitos priemonės padės suvaldyti pandemiją.

Ministras, užsimindamas apie dar vieną pasiektą sergamumo rekordą priminė, jog buvo vykdomi sistemų atnaujinimai, tad skaičiai gali meluoti.

„Net ir šiandien tas didelis naujų atvejų skaičius, kai jį pasinagrinėjome, kviestume visus labiau žiūrėti ne į konkrečios dienos skaičių, bet į vidutinį 7 dienų skaičių. Nes turiu pripažinti, kad pastarąją savaitę buvo daroma daug IT sprendimų, buvo problemų suvesti į e.sveikata.lt tyrimų rezultatus.

Realiai gali būti, kad ir pirmadienį, ir antradienį tie skaičiai salyginai buvo mažesni, šiandien daugiau. Tokių netolygumų yra. Tai kviesčiau žiūrėti bent jau į 7 dienų vidutinį atvejų skaičių, kuris yra pakankamai aukštas – apie 6 tūkstančius“, – ragino sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys.

Su dabartiniais ribojimais galima suvaldyti COVID-19 pandemiją, taip pat teigė A. Dulkys. Jis taip sakė paklaustas, kada Lietuvoje būtų galima tikėtis „gpaso“ ir kitų ribojimų atsisakymo.

„Matyt, svarbiausios žinutės dabar yra tokios, kad ligoninėse turime pakankamai stabilią situaciją, reanimacijoje situacija yra stabilesnė nei buvo rugsėjį, vidutinis mirčių skaičius yra mažesnis nei buvo antros pandemijos bangos metu“, – trečiadienį Vyriausybėje sakė ministras.

„Tai, kad matyt, visa tai yra požymiai, kurie rodo, kad yra tikimybė mums su šita visa įrankių dėže suvaldyti šią pandemiją“, – pridūrė jis.

A. Dulkys, kalbėdamas apie ribojimus, taip pat sakė, kad kol atvejų skaičius auga, tol „ta įrankių dėžė mums reikalinga“.

Sveikatos apsaugos ministerija prieš kelias savaites Vyriausybei siūlė nustatyti, kad testuotis dėl COVID-19 būtų privaloma tik sveikatos priežiūros ir socialines paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojams.

Ministrų kabinetas nusprendė savaitei atidėti sprendimą dėl privalomo COVID-19 testavimo pakeitimo, tačiau praėjusią savaitę jis nebuvo svarstytas, klausimas į darbotvarkę neįtrauktas ir šįkart.

„Klausimas yra aktualus, kaip ir visa mūsų įrankių dėžė (…). Šiandien pasirinkome kitus veiksmus, kurie, mūsų nuomone, yra svarbesnis, o šitas klausimas prioritetų eilėje padėtas į šoną“, – kalbėjo A. Dulkys.

Lietuvoje praėjusią parą nustatytas rekordinis COVID-19 atvejų skaičius – 9490. Ligoninėse šiuo metu gydomi 1139 COVID-19 sergantys pacientai, 93 iš jų – reanimacijoje.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA