V. Landsbergis atsiprašo už išsakytus žodžius: reikėjo tiesiog užsikimšti ausis – Kas vyksta Kaune

V. Landsbergis atsiprašo už išsakytus žodžius: reikėjo tiesiog užsikimšti ausis

Asociatyvi / DELFI nuotr.

Buvęs Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas, profesorius Vytautas Landsbergis teigia apgailestaujantis dėl savo žodžių, skirtų per Sausio 13-osios minėjimą Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje švilpusiems žmonėms.

„Nemanau, kad laisvė platinti COVID-19 ar kokio maro užkratą yra šventoji žmogaus laisvė; tačiau kiekvieno, kuris šią sausio 13-ąją pasijuto sužeistas, atsiprašau“, – socialiniame tinkle „Facebook“ antradienį rašė V. Landsbergis.

Profesorius teigė manantis, kad į negražius garsus žuvusiųjų atminimo valandą reagavo netinkamai.

„Reikėjo tiesiog užsikimšti ausis ir galvoti: kaip gerai, kad žuvusieji negirdi. Tačiau aš irgi žmogus, ir man išsprūdo netinkami žodžiai apie kai kuriuos dalyvavusius. Turime suprasti, kad kiekvienoj klasėj yra berniokų, kuriems malonu kelti triukšmą erzinant klasės auklėtoją (čia aš ne apie save, nors daugelį metų buvau muzikos mokytojas). Tačiau galų gale esame vienoje mokykloje, kurią turime užbaigti neišmesti į gatvę Europos patvory“, – rašė V. Landsbergis.

Profesorius pripažino, kad mato po truputį byrančią tėvynę, o tai nėra lengva.

„Mes tiek nuėjome kartu, tiek ištvėrėm. Turim iškovotą laisvą tėvynę, o nelengva matyti, kaip tėvynė byra gabalais. Gali žmogus iš sopulio, iš nuovargio ir nesusikontroliuoti – atleiskite. Supraskite, kad ir man skaudu ir šią akimirką skauda, kad ten prie Katedros neradau tinkamų žodžių ar nepatylėjau, nenuėjau neatsiliepęs. Susitikim nuoširdžiai pasikalbėti, kaip kadaise. Kartu juk ir dainuodavom. Ar jūs dainuojat?“ – klausė profesorius.

Primename, kad V. Landsbergis sausio 13-ąją vykusio Laisvės gynėjų dienos minėjimo metu šūkavusius protestuotojus lygino su Nepriklausomybės atkūrimo laikotarpiu veikusio prosovietinio judėjimo „Jedinstvo“ veikėjais.

„Tai kokie čia žmonės. Čia gi „Jedinstvo“. Nereikia jų vadinti Lietuvos žmonėmis. Fašistai, „Jedinstvo“. Na taip, problema žinoma. Pamišėlių gana daug“, – po minėjimo atsakinėdamas į žurnalistų klausimus sakė V. Landsbergis.

„Mūsų laikais „Jedinstvos“ mitingai būdavo atskirai. Kai vieną kartą buvo čia, prie Seimo, du mitingai, aš išėjau ir prašiau žmonių, kad tik nesiartintų prie jų. Tegul jie sau rėkia, ką nori, o mūsų gyvenimas eina savo keliu“, – pridūrė profesorius.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA