Pamatykite, kaip atrodė „Sukilimas“ Kaune iš aukštai – Kas vyksta Kaune

Pamatykite, kaip atrodė „Sukilimas“ Kaune iš aukštai

KAUNAS.KASVYKSTA.LT INF., BNS 2022/01/23 20:05

Prie „Žalgirio“ arenos įvykęs „Sukilimas“ buvo tikras saldainis kauniečių ir svečių akims ir ausims – įspūdingas šviesų ir muzikos šou Kaunui tapo puikia įžanga į kultūros pilnus 2022-uosius. Tiesa, renginio vaizdai atrodė ne ką prasčiau ir iš viršaus – pasigrožėkite!

Kaip jau rašė portalas „Kas vyksta Kaune“, Kauno – Europos kultūros sostinės (KEKS) metai pradėti šou „Sukilimas“, simboliškai sugriaunant garsiojo miesto „vaiduoklio“ – nebaigto statyti viešbučio „Britanika“ – muliažą.

Tai skelbė Kauno virsmo iš laikinosios sostinės į šiuolaikinę.

Nemuno saloje esančios „Žalgirio“ arenos stiklinis fasadas tapo spalvingo lazerių, muzikos, šokio pasirodymo scena ir ekranu.

Naudojant milžiniškas vaizdo projekcijas, lazerius, šiuolaikinę muziką, poeziją, šokį, archyvinius kadrus, fotografijas, aktoriai pasakojo apie miestą kaip gyvą, nuolat atsinaujinantį stebuklą.

Šeštadienį įvyko tik pirmoji „Sukilimo“ dalis, dar dvi suplanuotos vėliau šiemet.

Pagal sumanymą, „Sukilimas“ turėjo pažadinti mitinį Kauno žvėrį, kurio ieškoti kauniečiai ir miesto svečiai raginami visus metus.

Po atidarymo renginio minios žmonių pasklido po miesto centrą: apsiginklavę iš savanorių gautais žemėlapiais jie leidosi į Kauno žvėries žaidimą, mėgindami rasti miesto centre išsibarsčiusius simbolius bei pagal juos iššifruoti frazę.

Tiesa, pirmieji nuotykių ieškotojai po Kauno centrą pasklido dar gerokai prieš atidarymą. Jie smalsiai dairėsi į vitrinas, kuriose veikia parodos, bei lūkuriavo renginių – jų visą vakarą Kaune vyksta apie 50: instaliacijų, meno projektų, parodų vitrinose, ledo skulptūrų, pastatų papuošimų.

Miesto centre nuo šeštadienio vidurnakčio buvo apribotas eismas – uždaryta vienos pagrindinių transporto arterijos – Karaliaus Mindaugo prospekto – atkarpa. Dėl šio ir kitų eismo ribojimų, kelionės miesto centre tapo iššūkiu ne vienam vairuotojui.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA