I. Šimonytė tikslina rodiklius, pagal kuriuos būtų įvestas karantinas – Kas vyksta Kaune

I. Šimonytė tikslina rodiklius, pagal kuriuos būtų įvestas karantinas

BNS 2022/01/20 11:55
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad nėra apsispręsta dėl jokių naujų sąlygų galimam karantino įvedimui be anksčiau skelbto reanimacijos lovų rodiklio.

„Nėra jokio antro punkto, dėl kurio Vyriausybė būtų apsisprendusi ar kažką paskelbusi. Teko man girdėti įvairių interpretacijų, galbūt užuominų“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys prieš savaitę yra užsiminęs, kad pandemijos valdymo sprendimai galėtų priklausyti ne tik nuo užimtų reanimacijos lovų bet ir nuo kritinių sričių darbuotojų sergamumo.

„Reikia labai praktiškai žiūrėti į tą situaciją, nes būtų labai blogai, jeigu staiga vienu metu turėtų karantinuotis medicinos darbuotojų“, – kalbėjo premjerė.

Anksčiau Ministrų kabineto nariai yra nusprendę, kad griežtos pandemijos valdymo priemonės būtų pradedamos taikyti tuo atveju, jeigu šalies gydymo įstaigose būtų užimta 240 reanimacijos lovų. Šiuo metu jų užimta 100.

I. Šimonytė ketvirtadienį pabrėžė, kad medikų „resursas nėra begalinis“, o plintant omikron atmainai dar niekas nepaneigė, kad skiepas geriausiai apsaugos nuo „sunkios ligos formos ir fatališkos baigties“.

Parlamentas ketvirtadienį neįteisino privalomo medikų ir socialinių darbuotojų skiepijimo, kaip siūlė Vyriausybė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA