Nauji COVID-19 valdymo algoritmai bus paskelbti iki kitos savaitės: pokyčiai numatyti ir kaukių dėvėjime – Kas vyksta Kaune

Nauji COVID-19 valdymo algoritmai bus paskelbti iki kitos savaitės: pokyčiai numatyti ir kaukių dėvėjime

BNS 2022/01/12 15:40
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Operacijų vadovo sprendimus dėl naujų izoliavimosi, respiratorių dėvėjimo ir kitų tvarkų valdant koronaviruso pandemiją Sveikatos apsaugos ministerija žada paskelbti iki kitos savaitės pradžios.

Nauji sprendimai įvedami dėl šalyje plintančios omikron koronaviruso atmainos.

„Peržiūrime skiepijimo, testavimo ir izoliavimo algoritmus: įvairios jau paminėtos tvarkos turėtų atsirasti iki šio penktadienio ir įsigalioti daugų daugiausiai nuo pirmadienio“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Tos tvarkos, pasak jo, yra susijusios su artimų kontaktų susiaurinimu, kai Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) didžiausią dėmesį skirs šeimos nariams, taip pat tvarka dėl izoliacijos trumpinimo iki septynių dienų, reikalavimo dėvėti respiratorius renginiuose.

„Norime padėti šeimos gydytojams ir NVSC žiūrės, kad būtų galima paspartinti ir išdavinėti nedarbingumo pažymėjimus“, – sakė ministras.

Pasak jo, taip pat rengiami operacijų vadovo sprendimai dėl sveikatos ir globos įstaigų darbuotojų testavimo išplėtimo.

Premjerė Ingrida Šimonytė trečiadienį Vyriausybės posėdyje paragino Sveikatos apsaugos ministeriją aktyviau komunikuoti apie laukiančius pakeitimus.

„Būtų labai svarbu, kad tie visi kiti reikalavimai, kurie yra ne Vyriausybės, kad jie būtų paskelbti ir aiškiai komunikuoti kaip įmanoma anksčiau ir kad Sveikatos ministerija grąžintų reguliarų informacijos teikimą tam, kad žmonės galėtų žinoti, kaip tą situaciją vertiname“, – sakė ji.

Vyriausybės atstovai anksčiau yra sakę, jog pakeitimų imamasi siekiant pasiruošti dideliam atvejų šuoliui dėl greičiau plintančios omikron atmainos.

I. Šimonytės teigimu, kitų šalių patirtis rodo, kad šios atmainos bangos ilgis yra apie trys-keturios savaitės.

„Akivaizdu, kad mes dar keletą savaičių turėsime tokių, kur atvejų skaičius didės“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Ji antradienį pranešė, jog dėl didelio koronaviruso atvejų skaičiaus ir plintančios omikron atmainos nuspręsta keisti pandemijos valdymo strategiją, bus atsekami tik naujai užsikrėtusių žmonių artimiausi kontaktai.

Trečiadienį paskelbta, jog Lietuvoje per parą registruotas iki šiol didžiausias naujų atvejų skaičius – 4635.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Rekomenduojami video
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA